2021. december 13.
Kulcsmérkőzés a pálmafák tövében
Minden pont létfontosságú a nyolcas döntőbe jutás szempontjából.

Elérkeztünk az őszi-téli szezon hajrájához – ám még nincs vége!

Az idényben veretlen csapatunkra két Bajnokok Ligája-mérkőzés és egy hazai bajnoki is vár még 2021-ben: az első feladat kedd este a Barceloneta elleni BL-rangadó.

A spanyol, vagy még inkább katalán brigád ugyanúgy 6 ponttal áll az A-csoportban, mint a mieink, ám eltérő útvonalon jutott el ide.

Mi három döntetlen után a Novi Beograd elleni győzelemmel állunk, a CNAB pedig 2-0-2-es eredménysorral, miután odahaza nyert a Jadran Split ellen (11–6), kikapott Bresciában (12–14), hozta a kötelezőt Tbilisziben (20–7), viszont nem tudott bravúrral megtérni Pireuszból (4–8).

Ezekben az érdekes, hogy a Splittel mi jövő kedden zárjuk majd az esztendőt Budapesten, Bresciából elhoztunk egy pontot, ikszeltünk odahaza az Olympiakosszal is, Grúziába pedig az első januári utunk vezet majd.

Most a legfontosabb, hogy a sorozatban 4., összességében 21. Magyar Kupa-sikerünk fizikailag mennyit vett ki a csapatból, illetve mekkora érzelmi töltetet jelent a három nappal későbbi újabb mérkőzésen.

Vezetőedzőnk, Varga Zsolt is kitért erre az előzetesében, rögzítve, hogy az MK-n muszáj túllépni, mert már a történelemhez tartozik, és a fáradtság dacára a BL-nyolcas döntőbe jutáshoz minden pont kellhet.

Segíthet valamelyest a környezet-, és időjárás-változás, hiszen Barcelonában nyilván kellemes hőmérséklet, napsütés és pálmafák fogadták a küldöttségünket, ám senkinek se legyen kétsége: kedd este nem vakációs hangulatban találkozunk a hazaiakkal…

Mert nagy meccsre készülnek ők is, annál is inkább, mert a legutóbbi három fordulóban idegenben játszottak, úgyhogy hosszú idő után számíthatnak ismét a közönség támogatására a BL-ben.

„Bízunk benne, hogy a drukkereink segítségével, és ha mindent jól csinálunk, akkor három pontot szerezhetünk – nyilatkozta a Barceloneta játékosa, Miguel de Toro. – Kedden az évad egyik legnehezebb mérkőzése vár ránk, az utóbbi fordulók eredményei nyomás alá helyeztek minket. A Fradinak nagyszerű játékosai vannak, úgyhogy a győzelem aranyat érhet a nyolcas döntőbe jutás szempontjából.”

A Barceloneta elleni Bajnokok Ligája-rangadót a LEN hivatalos streamjén, illetve az m4sport.hu-n lehet majd élőben követni.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
2021. 12. 13., 19:00, Barcelona
CNA Barceloneta (spanyol)–FTC-Telekom Waterpolo

Élő közvetítés: LEN stream, m4sport.hu

Cikkajánló

A Vasas ellen készülünk a fontos zágrábi BL-rangadóra

Két idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzés között visszatérnek a Komjádiba férfi pólósaink.

A Hannover kiütésével javítottunk a BL-ben

21-13-ra nyert az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Bajnokok Ligája negyeddöntős csoportkörében.

„A nosztalgiának nincs helye, nyerni kell Hannoverben”

BL-címvédő férfi pólósainknak győzniük kell szerda este a negyeddöntős csoportkör második meccsén.

Lugosi is bekerült a Világkupa-keretbe

Nyolc FTC-játékos is ott lesz a magyar férfi vízilabda-válogatottban április 7-12. között.

A villámrajtnak köszönhetően nyertünk rangadót

Szoros második félidő után 12-6-ra győzött a BVSC ellen az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

A hannoveri BL-túra előtt a BVSC-t kell legyőznünk

A bajnoki listavezető Ferencváros a második helyre hajtó zuglóiak otthonában játszanak szombaton 20 órától.

Vismeg Zsombor és Fekete Gergő egy barátságkvízben

Vízilabdacsapatunk játékosai egy rendhagyó barátság kvízre vállalkoztak - VIDEÓ!

Ezüstérmes lett az FTC a Komjádi Kupában

16-12-re kikaptunk a BVSC-től az utánpótlás torna döntőjében, így az FTC-Telekom nem tudott címet védeni.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin