2020. szeptember 20.
Nagy hátrányból felállva nyert a címvédő
A BVSC megnehezítette az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatának dolgát, de a vége sima győzelem lett.

Igazi vízilabdás hangulatban kezdődött el az FTC-BVSC bajnoki a Hajós Alfréd Uszodában, ahová rengetegen látogattak ki és a Fradi-tábor is remek atmoszférát varázsolt a sportág szentélyébe. A meccs feléig csupán ennek örülhettünk, ugyanis beigazolódott az, amit előzetesünkben is írtunk. Kellemetlen ellenfél a BVSC. A zuglóiak irányítottak, míg a címvédő csak futott az eredmény után. 3-1-es hátrányból kellett kapaszkodnunk, és az első, valamint a második negyed végén is csak arra volt erőnk, hogy mínusz egyre zárkózzunk. Előbb Vámos Márton szép egyéni megmozdulásával (2-3), majd Giannis Fountoulis távoli löketével (4-5).

Nagyon nyikorgott a gépezet, ami nem csak támadásban mutatkozott meg, hanem védekezésben is. A térfélcsere után hiába hárított ötméterest Vogel, növelte előnyét a BVSC és már 7-4-re vezetett! Aztán még épp időben magára talált a Fradi. Nicolas Constantin-Bicari és Nikola Jaksic góljaival feljöttünk, majd szerb olimpiai bajnokunk varázslata után egyenlítettünk 7-7-re. Jaksic három emberrel a nyakán talált a kapuba a víz alól. Beindult a Fradi-henger! Fountoulis pedig a mérkőzésen először vezetéshez juttatta az FTC-t. 8-7 ide! Nem volt megállás, Vigvári Vendel, majd görög klasszisunk növelte tovább az előnyünket, ami azt jelentette, hogy 4-7-es hátrány után már 10-7 volt a zöld-fehéreknek.

A remek harmadik negyed után sem dőlhettünk hátra. Közel hat perc után talált be újra a kapunkba a BVSC, bár ez is Jansik blokkolni igyekvő kezéről pattant be (10-8). Ugyan Vigvári ismét gólt szerzett (11-8), ellenfelünk folyamatosan tapadt ránk és 11-9 után hajszálra volt attól, hogy visszajöjjön. Vogel Soma azonban hatalmas bravúrt mutatott be és már a második büntetőt fogta meg. Ezzel megálljt parancsolt a BVSC-nek, amelynek Pohl Zoltán és Jansik Szilárd adta meg a kegyelemdöfést. Az FTC végül 13-9-re megnyerte a találkozót, amely jó erőpróbának bizonyult a jövő hétvégi Magyar Kupa Négyes Döntő előtt.

FÉRFI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 5. forduló, 2020. szeptember 20., vasárnap

Budapest, Margitsziget – Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – BVSC-ZUGLÓ 13-9 (2-3, 2-2, 6-2, 3-2)

Gólszerzőink: Jansik 3, Fountoulis 3, Jaksic 2, Vigvári 2, Vámos 1, Pohl 1, Constantin-Bicari 1

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.

Gyászol a Fradi-család: elhunyt Wiesner Tamás

Életének 74. évében elhunyt az FTC egykori vízilabdázója, szakosztályvezetője, az Európa-bajnok Wiesner Tamás.

Telt ház, görögverés, varázslatos BL-este a Komjádiban

Férfi vízilabdázóink remekeltek a Bajnokok Ligája rangadóján az Olympiakosz ellen - VIDEÓ

Legyőztük az Olympiakoszt!

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata hatalmasat játszva győzte le a görög sztárcsapatot 11-9-re.