2023. szeptember 29.
Nagyarányú siker a Pécs ellen
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata jó védekezéssel folytatta hibátlan szereplését a bajnokságban.

Kevesen cseréltek volna a Péccsel, hiszen a baranyaiak kapták talán a legnehezebb sorsolást a bajnokság első fordulóiban: sorrendben a Vasas (7-14), a Honvéd (8-10) és az OSC (7-20) után a címvédő FTC-Telekom csapatával találkoztak. Nyéki Balázs vezetőedző ismét alaposan felforgatta a keretet, kimaradt többek között Vogel, Varga Dénes, Jansik, Mandics és Di Somma is, de már megszokhattuk, hogy a fiatalokkal kiegészített csapatunk így is olyan erőt képvisel, amivel könnyedén nyeri meg mérkőzéseit.

Ezúttal sem volt ez másként a Népligetben, Argiropulosz, Vigvári és Merkulov góljaival már 3-0-ra vezettünk az első negyed végén, ezt az előnyt pedig fokozatosan sikerült növelnünk is. Azt meg lehetett állapítani, hogy a korábbi meccsekkel ellentétben ezúttal jobban működött a csapatjáték és a távoli bombagólok mellett voltak szépen kijátszott emberelőnyös akcióink is. Haverkampf Bence találatával már 10-3 volt a félidőben. Jól és tisztán védekeztünk, hiszen csupán öt kiállítást ítéltek a Fradi játékosai ellen.

Nagy Ádám a korábbi fordulókhoz hasonlóan ismét a zöld-fehérek vezére volt. Világbajnokunk hátul és elöl is irányította társait, mellette pedig látványos gólokkal jelentkezett, így hamarosan már tíz volt a két együttes között (13-3). Egy szorosabb harmadik játékrész után iramot váltottunk, a fiatal Lugosi Csongor centerből volt eredményes, majd Nyéki biztatta lövésre Szabó Bencét, aki hallgatva vezetőedzőnkre, óriási gólt szerzett már a negyedik negyed elején (15-6). Ebben a nyolc percben alaposan megszórtuk a pécsieket, hiszen nyolcig jutottunk, míg a Szakonyit váltó Pápai Márton mindössze egyet kapott. A 22-7-es végeredményt Lugosi állította be, ezzel tehát az FTC a negyedik meccsét is megnyerte az E.ON férfi OB I-ben.

A folytatásban jön két idegenbeli mérkőzés, előbb szerdán az UVSE-vel játszunk a Komjádiban, majd Belgrádba utazunk, ahol újabb kemény BL-meccs vár ránk a Crvena zvezda otthonában.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I.

Alapszakasz 4. forduló – 2023. szeptember 29., péntek 20:00

Budapest, FTC-MVM Sportközpont

FTC-TELEKOM WATERPOLO-PÉCS 22-7 (3-1, 7-2, 4-3, 8-1)

Gólszerzőink: Argiropulosz-Kanakakisz 4, Nagy Ádám 4, Vigvári 3, Lugosi 3, Merkulov 2, Nagy Ákos 2, Szabó II, Fekete, Haverkampf, Varga V. 1-1

Kitelepülés: Vízilabdás BL-élmény a Fradi Shoppal

Számos népszerű FTC-termék közül lehet válogatni a Fradi Shop kitelepülésén.

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.