2019. június 21.
Nem jutottunk be az elődöntőbe
Ötméteresekkel vesztette el a negyeddöntőt a magyar férfi vízilabda-válogatott a Világliga Szuperdöntőben.

Sok okunk nem volt a panaszra az első félidő után! Ugyan Ausztrália szerzett vezetést a Világliga negyeddöntőjében (0-1), de erre öt góllal válaszolt a magyar válogatott, amely 5-1-es állással fordulhatott a meccs második részére. Remek védekezést láthattunk a mieinktől, hiszen az ellenfél és az FTC klasszisa Aaron Younger nem tudott a kapunkba találni, míg a Pro Recco bivalyerős centerét, Joseph Kayest egyszerűen hatástalanítottunk.

Aztán történt valami megmagyarázhatatlan, aminek az lett a következménye, hogy az ausztrálok felzárkóztak, majd megfordították a meccset. 5-3 és 6-5 után is Bátori Bence billentette ki a ritmusból ellenfelünket egy-egy góljával, de később már nem tudtuk megakadályozni az egyenlítést. A Fradi korábbi játékosa Aidan Roach találatával 8-8 lett, majd Richard Campbell a vezetést is megszerezte (8-9). Ezek után mi futhattunk az eredmény után, de már nem volt időnk visszavenni az előnyt, mert Kayes villanásával ismét az ausztrál csapat kezében volt a meccs 10-9-nél. Már úgy tűnt ez lesz a végeredmény, amikor Pásztor Mátyás egy másodperccel a dudaszó előtt egyenlített, 10-10-es döntetlenre mentve a negyeddöntőt!

Jöhetett az ötméterespárbaj, immár másodjára a Világligán, hiszen a magyar-spanyol csoportmeccsen is az döntött. Az első két körben mindkét fél belőtte, hiszen Campbell, Nagy, Kayes és Bátori sem hibázott. A harmadikban Younger úszott oda, de az FTC játékosának büntetőjét kivédte Kardos. Nem tudtuk azonban kihasználni a lehetőséget, mivel Pásztor a kapufát találta telibe. A negyedik és ötödik pár mindkét tagja betalált (Howden, Erdélyi, Ford és Kállay), így következett a hirtelen halál. Újra Campbell és Nagy lőhetett, de egyikük sem rontott, a következő körben viszont eldőlt a meccs. Kayes bevágta a Bisztritsányinak, Bátori viszont a kapufára lőtt, ezzel Ausztrália jutott be a legjobb négy közé, míg a magyar válogatott az 5. helyért játszhat a folytatásban. Szombat délelőtt a Kanada-Szerbia meccs vesztese lesz az ellenfelünk.

FÉRFI VÍZILABDA VILÁGLIGA SZUPERDÖNTŐ

Negyeddöntő, 2019.06.21., péntek

Magyarország – Ausztrália 15-16 (2-1, 3-0, 2-4, 3-5) - ötméteresekkel

Gólszerzőink: Bátori 4, Nagy 3, Pásztor 2, Jansik D. 2, Erdélyi 2, Gór-Nagy, Kállay 1-1

Kanada – Szerbia 21:00

Helyosztók - június 22., szombat – VÁLTOZOTT!

Az 5-8. helyért, 10:00 és 11:45

Elődöntő, 15:00 és 16:45

Helyosztók - június 23., vasárnap – VÁLTOZOTT!

A 7. helyért, 10:00

Az 5. helyért, 11:45

A 3. helyért, 15:00

Döntő, 16:45

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.

Nyerni megyünk Barcelonába!

A BL-csoportban két győzelemmel álló férfi pólósaink újabb lépést tennének a Final4 felé.