2019. március 2.
Nem kegyelmeztünk
A szezon legnagyobb arányú győzelmét aratta az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata, amely 22-7-re nyert.

Elképesztő tempóban kezdte az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Debrecen elleni mérkőzést. Alig több mint 40 másodperc alatt lőtt két gólt Vámos Márton, megalapozva ezzel a találkozó menetét. Ezután természetesen visszavettünk az iramból, de továbbra is hatalmas nyomás alatt tartottuk a vendégeket, így az első negyedben Varga Dénes, Aaron Younger, Slobodan Nikic, Kállay Márk és Német Toni góljával már 7-0-ra vezettünk.

A második játékrészben 9-0-s állásnál újoncot avatott az FTC és vezetőedzője Varga Zsolt, ugyanis beszállt a 16 éves Varga Bence Bendegúz, akinek ez volt élete első felnőtt ob I-es mérkőzése (a képen.)

A fiatal játékosunk már a nyolcadik saját nevelésű pólósunk volt, aki bemutatkozott a nagycsapatban ebben a szezonban. Első góljára sem kellett sokat várni, ugyanis Gór-Nagy Miklós gyönyörű találata után Varga Bence is eredményes volt a bal szélről, amivel már 11-1-re vezetett a címvédő.

13-2-es félidei előny után várható volt, hogy nem lehetett ilyen ütemben szórni a gólokat, csapatunk azonban erre is rá tudott cáfolni. Sedlmayer Tamás, Nikola Jaksic és Jansik Szilárd is feliratkozott a gólszerzők közé, így az utolsó negyedet 17-3-as állásról kezdték a csapatok.

Itt már azért csökkent a koncentráció a védelemben, hiszen négyszer is megzörgették a hálónkat a vendégek, de elől is aktívak maradtunk Jansik Szilárd révén. A válogatott bekk az addigi egy gólja mellé még lőtt hármat, ezzel pedig a meccs legeredményesebb játékosa lett. A Ferencváros végül 22-7-re nyert, így sikeresen kezdte a bajnokság középszakaszát. A lőtt gólok száma egyébként a Fradi idei legjobb teljesítménye, emellett pedig a legnagyobb arányú győzelemnek is örülhetett a csapat és a szurkolótábor.

Jövő hét szerdán valószínűsíthető, hogy nehezebb feladata lesz a mieinknek, ugyanis március 6-án FTC-Szolnok rangadót rendeznek a Császár-Komjádi Sportuszodában 18:45-től.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 1. forduló, 2019.03.02., szombat

FTC-MVM Sportközpont, Népligeti uszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – DVSE 22-7 (7-0, 6-2, 4-1, 5-4)

Gólszerzőink: Jansik 4, Kállay 3, Sedlmayer 3, Varga D. 3, Vámos 2, Jaksic 2, Younger, Nikic, Német, Gór-Nagy, Varga B., 1-1

Fradi-OSC már az elődöntő jegyében

A Vasas legyőzése után alig két nappal folytatódik az erőltetett menet az FTC férfi vízilabdacsapatának.

„Meccsről meccsre készülünk a BL-re”

Nyéki Balázs vezetőedző és a háromgólos Vigvári Vendel értékeltek a Vasas legyőzését követően – VIDEÓ!

Győztes rangadóval őrizzük veretlenségünket

Magabiztos, 15-12-es sikert aratott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Vasas elleni hazai bajnokin.

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.