2024. március 30.
Nem volt kérdés, magabiztos játékkal vertük az OSC-t
Férfi vízilabdacsapatunk folytatta remek sorozatát, 20-5-re verte az OSC együttesét.

December elején izgalmas meccsen, a hajrában döntötte el a három pont sorsát az FTC, amely 17-14-re nyert idegenben. Összességében már 12 mérkőzés óta veretlenek vagyunk az OSC ellen, amely legutóbb 2021 tavaszán a bajnoki elődöntőben tudta legyőzni a zöld-fehéreket.

Az első ráúszást a mieink hozták el, majd az első helyzet is előttünk adódott, de Vigvári lövését védte a vendégek kapusa, majd Mandics lövését is hárította, Nagy Ádám próbálkozásánál azonban tehetetlen volt, megszereztük a vezetést (1-0). Alig egy perccel később Varga Dénes szerzett labdát, majd a kapuba lőtt. Újabb egy perc elteltével Fekete Gergő használta ki az emberelőnyt, így már 3-0 állt az eredményjelzőn, majd fél perccel később jött az OSC válasza. A gyors gólváltást egy újabb követett, Pohl is feliratkozott a gólszerzők közé, így 4-2-es Fradi-előnnyel zárult az első negyed.

Az elsőhöz hasonlóan a második negyed is FTC-góllal indult, Merkulov volt eredményes (5-2), majd Varga Vince talált be (6-2). Az OSC szépítése után a mieink egy gyors négyes sorozatot produkáltak, Német Toni, Merkulov, Mandics, majd a negyed legvégén Nagy Ádám lőtt gólt, így 6-1-gyel, 10-3-as előnnyel álltunk a félidőnél.

Gólerősen kezdtük a harmadik játékrészt is, Luca Damonte, majd Pohl és Jansik és Nagy Ádám is betalált. Két és fél perccel a negyed vége előtt hiába szépített az OSC, ez sem törte meg a mieinket. Molnár, Jansik, Varga Dénes és Vigvári Vendel is eredményes volt, így egy elképesztő, 8-2-es etapot zártunk le.

18-5-tel fordultunk rá az utolsó játékrészre, Merkulov góljával már 19-nél jártunk, de Varga Dénes lőtte a 20. Fradi-gólt, ezzel beállítva a 20-5-s végeredményt.

Tovább őrizzük veretlenségünket a szezonban, amely már 29 mérkőzés óta tart, és ezzel magabiztosan vezetjük a bajnokság középszakaszát. Nyéki Balázs csapata tehát három napon belül legyőzte a Vasast és az OSC-t, így remekül hangolt a Bajnokok Ligájára, ahol szerdán a Barceloneta otthonában játszik rangadót csapatunk. Legközelebb egy hét múlva láthatjuk hazai medencében csapatunkat, amely április 6-án a Szolnokot fogadja a Komjádiban.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 4. forduló, 2024. március 30., szombat 17:00

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – GENESYS-OSC ÚJBUDA 20-5 (4-2, 6-1, 8-2, 2-0)

Gólszerzőink: Merkulov, Varga D., Nagy 3, Pohl, Jansik 2, Mandics, Varga V. Fekete, Vigvári, Német, Damonte 1

Már lehet jegyet venni a máltai Final Fourra

Az FTC már biztosan ott lesz a klubvízilabda csúcseseményén, a Bajnokok Ligája négyes döntőjében.

Elhunyt Juhász Károly

Vízilabdacsapatunk egykori másodedzőjét gyászoljuk.

Ez ám az ajándék: „Ma a csillagok is a Fradinak álltak”

Férfi vízilabdázóink végletekig kiélezett meccsen nyertek a BL-ben és bejutottak a Final4-ba – VIDEÓ

Bejutottunk a FINAL FOURBA!!!

A klub 125. születésnapján óriási csatában nyert az FTC férfi vízilabdacsapata a Brescia ellen.

A továbbjutásért küzdünk a klub 125. születésnapján

Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Brescia elleni győzelemmel akár be is juthat a BL négyes döntőjébe.

Kitelepülés: Vízilabdás BL-élmény a Fradi Shoppal

Számos népszerű FTC-termék közül lehet válogatni a Fradi Shop kitelepülésén.