2021. március 17.
Nyolcgólos siker Debrecenben
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 14-6-os győzelemmel folytatta az OB I-ben.

Kemény edzések ide, hosszú út oda, nem nehezítette meg a dolgunkat a DVSE és tovább üldözzük a Szolnokot és az OSC-t a bajnokságban. Zalánki Gergő a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón elmondta, az volt az egyik feladata a csapatnak, hogy öt gól alatt tartsa az ellenfelet. Ha ez nem is jött össze játékosainknak, azért összességében szép idegenbeli sikerrel megyünk tovább.

Bő két percet kellett várni az első gólra, Giannis Fountoulis lőtt a debreceni kapuba, majd egy perccel később ismét görög légiósunk talált be egy emberelőnyös szituáció után és ráadásul Süveges Mátét cserével kiállították a DVSE-ből. Vogel Soma ezen a napon is igazolta klasszisát, 15 kapura tartó lövésből 9-et védeni tudott és 60%-os mutatóval zárta a mérkőzést.

A debreceni születésű Fekete Gergő találatával már 5-0-ra vezettünk, amikor az első gólt kaptuk, de ez egyáltalán nem hatotta meg Vigvári Vendelt és az ő két góljával állt vissza az ötös előny a félidőre (7-2).

Egy nyolc és fél perces gólcsend következett, átaludtuk a harmadik negyedet, de az utolsó játékrészben megdupláztuk eddigi góljaink számát. Fekete után Vigvári, Jansik Szilárd, Zalánki Gergő és Pohl Zoltán is betalált (14-5).

Negyvennyolc másodperccel a vége előtt úgy tűnt, hogy sikerül öt gólon tartani ellenfelünket, de Zsilák László második góljával ez szertefoszlott, 14-6-ra nyert az FTC a cívisvárosban. Az FTC-Telekom március 27-én 16:00-kor a Népligeti uszodában fogadja a Szentes csapatát a bajnokság 23. fordulójában.

2021.03.17. szerda
Férfi OB I
Debrecen–FTC-Telekom 6-14 (0-4, 2-3, 1-0, 3-7)
Gólszerzőink: Fekete 3, Vigvári 3, Fountoulis 2, Zalánki 2, Jansik 2, Sedlmayer, Pohl 1-1
Zárt Kapu

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.