2023. január 25.
Óriási győzelem a BL csúcsrangadóján!
Az FTC-Telekom Waterpolo Nagy Ádám és Argiropulosz vezérletével legyőzte az eddig veretlen Novi Beogradot.

Nem indult jól a találkozó, hiába adott bele mindent az ötödik szülinapját ünneplő szurkolói csoportunk. 2-0-ra lépett el a Novi Beograd, és Nagy Ádám hiába tornyosult gyönyörűen a kapu előtt, majd vágta be Luca Damonte passzát, újra betaláltak a vendégek. A mérkőzést Szakonyi büntető-védése zökkentette ki a medréből, és innentől stabilizálódott csapatunk.

A második negyedet úgy kezdte a Fradi, ahogy a szezonban talán eddig egyszer sem. A szemek tűzben égtek, a víz pedig forrt minden egyes alkalommal, amikor támadásra úsztunk fel. Ennek köszönhetően Argiropulosz-Kanakakisz és Fekete Gergő góljával kiegyenlítettünk. Az előny ezután ismét a szerbeknél volt, ám a mérkőzésen utoljára, hiszen görög légiósunk először egy dupla emberfórt vágott be, majd a rövid oldalon pattintotta el a labdát. A tavalyi BL-ezüstérmes gárda ismét tapadt ránk, de Nemanja Ubovics találatának köszönhetően vezetéssel fordultunk a második félidőre.

A harmadik negyedben Nagy Ádám ihletett formában játszott. Először gyönyörű átlövés gólt szerzett, majd pimasz mozdulattal ejtette át a kint helyezkedő hálóőrt. Varga Dénes a felsősarkot választotta, és ez jó döntésnek bizonyult. Savo Cetkovic emberelőnyből tudott eredményes lenni, de ezután ismét Nagy volt főszerepben, akinek a lövése mattolta a Beograd kapusát. Ezután Dusan Mandics talált be, amire Danyiil Merkulov válaszolt, a negyedet végül a vendégek két találata zárta.

Egy gólra zárkózott ellenfelünk, és csak Szakonyin múlott, hogy ne egyenlítsenek ki, kapusunk Drasovics hat méterről eleresztett bombáját hárította. Ezen felbuzdulva, Fekete és Merkulov növelte az előnyünket. A háromgólos előny tudatában kicsit megnyugodhattunk, de amikor két perccel a találkozó vége előtt két gólra zárkózott a szerb egyesület, Argiropulosz ismét akcióba lendült, és 45 másodperccel a vége előtt bebiztosította a három pontunkat. Az eredményen még Mandics tudott kozmetikázni, így 14-12-re nyertünk az eddig veretlen listavezető ellen, és értékes három pontot szereztünk a Bajnokok Ligájában, amivel a harmadik helyen állunk.

Pénteken Pécsre utazik csapatunk, majd február első napján a Szolnokot fogadjuk az OB I-ben.

FTC-Telekom Waterpolo – Novi Beograd 14-12 (1-3, 5-2, 5-4, 3-3)
Az FTC gólszerzői: Nagy, Argiropulosz-Kanakakisz 4, Merkulov, Fekete 2, Ubovics, Varga 1-1

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.

Gyászol a Fradi-család: elhunyt Wiesner Tamás

Életének 74. évében elhunyt az FTC egykori vízilabdázója, szakosztályvezetője, az Európa-bajnok Wiesner Tamás.

Telt ház, görögverés, varázslatos BL-este a Komjádiban

Férfi vízilabdázóink remekeltek a Bajnokok Ligája rangadóján az Olympiakosz ellen - VIDEÓ

Legyőztük az Olympiakoszt!

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata hatalmasat játszva győzte le a görög sztárcsapatot 11-9-re.