2022. április 20.
Óriási küzdelem árán bejutottunk a BL-nyolcas döntőbe!
Habár a döntetlen is elég lett volna a Radnicski ellen, az utolsó pillanatokban a győzelmet is kiharcoltuk.

Azzal a tudattal indulhattunk az első ráúszásnak, hogy az Olympiakosz döntetlent játszott a Novi Beograddal, így nekünk is elég egyetlen pontot begyűjteni a Radnicski ellen, és bejutunk a final eightbe.

Ezzel együtt jobban kezdtek a szerbek, nemcsak fürgébben, de határozottabban is mozogtak: emberelőnyből megszerezték a vezetést, és bár Daniil Merkulov góljával mi vezettünk az első negyedben (3-2), innentől hosszú ideig a felszabadultabban pólózó vendégeknél volt az iránytás.

Minden támadásnál és védekezésnél érződött a koncentráció és a feszültség, ami rengeteg személyi hibában és olykor víz fölött is csattanó pofonban öltött formát.

Míg nálunk minden milliméterért harcolni kellett, addig a vendég labdái olykor szerencsésen is, de utat találtak a kapunkba, így a második és a harmadik negyedben többször volt labdája a Radnicskinek a háromgólos előnyhöz – ám ezekben a pillanatokban jöttek az extra teljesítmények védekezésben, és a szerencse is elkezdett a szükséges döntetlenre játszani.

A negyedek végén az utolsó szó mindig a miénk volt; a félidő előtt Molnár Erik küzdött nagyot a kapu előtt, míg a harmadik finisében az egyre jobban belelendülő Vámos Márton gólja tüzelte a társakat (9-10).

A fináléra bedurrant minden, ráadásul a vendégek átlövésgólja nyitotta a záró játékrészt. Ezzel együtt érezhető volt, hogy az addigi játékpercek a vendégekből vettek ki többet.

Három támadáson belül sikerült a vágyott egyenlítés, sőt, a vezetést is megszereztük!

Előbb Jansik Szilárd fejezett be egy emberelőnyt, aztán Vámos előtt nyílt meg az út egy 20 méteres labdavezetés után, végül Varga Dénes fantasztikus lővése billentette át a mérleget (12-11)!

A fennmaradó három perc sem maradt eseménytelen, mert egyenlíteni tudtak a szerbek, de mint ahogyan addig is, miénk volt a csattanó: a kapunk előtti keveredés után Jansik indult meg, és védőjét kiállíttatva élt a meccslabdával.

Ezzel biztossá vált, hogy idén sem rendezik meg nélkülünk a Bajnokok Ligája nyolcas döntőjét!

BAJNOKOK LIGÁJA, A-CSOPORT, 13. FORDULÓ
FTC-Telekom-Radnicski Kragujevác (szerb) 13-12 (4-4, 3-4, 2-2, 4-2)
Gólok: Vámos 5, Merkulov 3, Jansik 2, Varga D. 2, Molnár 1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.