2020. január 4.
Öt és 16-gólos siker válogatottainktól
A budapesti Eb-re készülő vízilabda válogatottaink könnyed sikert arattak a görögök és a franciák ellen.

Az Európa-bajnoki felkészülés jegyében Olaszországban vesz részt férfi válogatottunk egy nemzetközi tornán, melynek első napján 15-10-re győztük le az Egyesült Államok csapatát, mely ellen remekeltek a Fradisták, hiszen 15-ből 10 gólunkat játékosaink szerezték. Pénteken Vámos Márton kapott pihenőt a szövetségi kapitánytól, a második nap Görögország ellen Varga Dénes maradt ki a csapatból.

Klasszisunk hiányában is 3-1-es előnyt harcoltunk ki a meccs elején, ám innen még 3-3-ra egyenlítettek a Giannis Fountoulis vezette görögök az első negyed hajrájában. Ezek után viszont összeállt a védelmünk és hosszú percekig nem tudtak betalálni Vogel Somának, míg elől egy 6-0-s rohammal el is döntöttük a lényegi kérdéseket. A magyar csapat végül 10-5-re megnyerte második meccsét, ahol a Fradi játékosai hat gólt szereztek. Jansik Szilárd és Vámos Márton duplázott, rajtuk kívül pedig Mezei Tamás és Pohl Zoltán is betalált.

Ez a mérkőzés több szempontból is remek erőfelmérő volt Märcz Tamás csapatának, hiszen hozzánk hasonlóan a görögök is az olimpiai kvótáért küzdenek majd az Eb-n, ráadásul a torna előtt egy héttel az Olympiakosz Pireuszra épülő, és remek játékosokból álló együttest sikerült legyőznünk, viszonylag könnyen. A tornát vasárnap a világbajnok és házigazda olaszok ellen zárjuk 12 órától.

Női válogatottunk eközben Dunaújvárosban ugrott medencébe, ahol Franciaország ellen kezdte meg az Eb előtti közvetlen felkészülését, szintén egy nemzetközi torna keretein belül. Az első negyed még szoros eredményt hozott, de 5-4 után nagyobb fokozatba kapcsoltak a lányok és kiütötték a vendégeket. A következő három játékrészben mindössze egy gólt kaptunk, végül pedig 21-7-re legyőztük a franciákat. Vasárnap Kína ellen játszunk 19 órától, majd hétfőn a görögökkel mérkőzünk meg.

Borítókép: waterpolo.hu

FÉRFI VÍZILABDA NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA (Cuneo, Olaszország)

Magyarország – Görögország 10-5 (3-3, 3-0, 2-0, 2-2)

Gólszerzők: Erdélyi 2, Jansik Sz. 2, Vámos 2, Manhercz, Mezei, Pohl, Angyal 1-1, ill. Argyropoulos, Fountoulis, Genidounias, Vlachopoulos, Kakaris 1-1

NŐI VÍZILABDA NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA (Dunaújváros)

Magyarország – Franciaország 21-5 (5-4, 5-0, 4-1, 7-0)

Gólszerzők: Szilágyi 5, Gurisatti 5, Parkes 3, Keszthelyi 2, Vályi 2, Gyöngyössy 2, Antal, Máté 1-1, ill. Millot 2, Bachelier, Deschampt, Clerc 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.