2021. április 17.
Öt góllal nyertünk a Bajnokok Ligája előtt!
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 7-12-re győzte le a Budapesti Honvédot a Kőér utcában.

Derbigyőzelem után következett a Budapesti Honvéd elleni összecsapás a bajnokság 28. fordulójából. Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata Zalánki Gergő négy góljával nyert idegenben és hangolt a Bajnokok Ligája harmadik csoportkörös buborékjára. Varga Zsolt csapata 7-12-es végeredménnyel mindhárom pontot elhozta a Kőér utcai uszodából és immáron nyolc mérkőzés óta veretlen az Ob I-ben.

Zalánki már az első támadásunkból megszerezte a vezetést, majd a második után már 0-2 állt az eredményjelzőn. Nicolas Constantin-Bicari kiállítást harcolt ki centerből és Giannis Fountoulis gólra váltotta az emberelőnyünket. Szépített a Honvéd, de kanadai centerünk ezúttal ötméterest harcolt ki, melyet Varga Dénes értékesített (1-3). Sedlmayer Tamás növelte az előnyünket megúszásból, de Hosnyánszky Norbert büntetője után két gólra kapaszkodott a hazai csapat (2-4), majd Fekete Gergő sikertelen lövése után ért véget az első negyed.

Nem szereztünk gólt a második nyolc percben, míg a Budapesti Honvéd húsz másodperccel a félidő előtt egyet (3-4). A hazaiak egyenlítése után Zalánki megtörte 14 perces gólcsendünket és sorozatban betaláltunk: Zalánki harmadik gólja után Fountoulis és Szabó II Bence is betalált, majd újra Zalánki köszönt be. A Honvéd egyszer talált be, míg az FTC ötször, így fölényes négy gólos előnnyel fordulhattunk a záró játékrészre (5-9).

Varga góljával először vezettünk öttel, majd Ekler Bendegúz révén egyből szépített a Honvéd (6-10). Nyíri Balázs egyszer próbálkozott lövéssel a találkozón, ami gól is lett, de Ekler újra közelebb hozta a hazai csapatot. A mérkőzés utolsó gólját görög légiósunk, Fountoulis szerezte, így 7-12-re győztünk.

Az FTC-Telekom Waterpolo a jövő héten három Bajnokok Ligája mérkőzést játszik a Duna Arénában. Kedden a Hannover, szerdán a Barceloneta, csütörtökön pedig a Dinamo Tbilisi ellen ugrik medencébe.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I
28. forduló
2021.04.17., szombat 19:00
Budapest, Kőér utcai uszoda

FTC-Telekom Waterpolo-Budapesti Honvéd 7-12 (2-4, 1-0, 2-5, 2-3)
Gólszerzőink: Zalánki 4, Fountoulis 3, Varga D. 2, Sedlmayer, Szabó, Nyíri 1-1

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.