2022. november 23.
Ötgólos előnyt harcoltunk ki
Magabiztos sikert aratott az FTC a Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsén.

Hiába szólt minden a címvédő Ferencváros továbbjutása mellett, tudtuk, hogy a BVSC nem adja majd könnyen magát a Magyar Kupa-negyeddöntőben. Így is történt, a zuglóiak ismét felszívták magukat a párharc első mérkőzésére, mint a két csapat első szezonbéli bajnokiján. Október elején, ugyancsak a Szőnyi úton a harmadik negyedben mindössze egy góllal vezetett az FTC, amely csak a végére tudott elhúzni, így a 14-9-es győzelem nem is igazán tükrözte a meccs képét.

Ezúttal majdnem hat percnek kellett eltelnie, mire gólt szerzett az egyik csapat, ez pedig a Ferencváros volt Danyiil Merkulov révén. Bár Szakonyi Dániel több bravúrt is bemutatott a kapunkban, a hazaiak a második játékrész elején fordítottak 2-1-re. Két gyönyörű emberelőnyös figurából szerzett góllal sikerült visszavenni a vezetést. Előbb Nagy Ádám, majd Nemanja Ubovics is betalált, így 3-2 volt a javunkra. A BVSC azonban egyenlített a nagyszünet előtt.

Varga Zsolt csapata ezúttal hamarabb el akarta dönteni a találkozót és két és fél perc alatt szerzett három gyors góllal el is lépett 6-3-ra. Merkulov, Argiropulosz-Kanakakisz és Vadovics voltak eredményesek a Ferencvárosból. Ez teljesen meg is törte a hazaiakat, akik a harmadik negyedben nem találták az ellenszert a kemény védekezésünk és Szakonyi ellen, akinek nem tudtak gólt lőni. A másik oldalon viszont Varga Dénes büntetőből, Nagy Ádám pedig fórból is betalált, ezzel gyakorlatilag eldöntve a meccset 8-3-nál.

Az utolsó játékrészben sem vett vissza a tempóból címvédő csapatunk és ugyan megtört a hazaiak közel 13 percen át tartó gólcsendje, de mi sem maradtunk adósak. Az FTC végül 11-6-os győzelmet aratott idegenben, így tehát ötgólos előnyt harcolt ki a folytatásra.

A párharc második mérkőzését pénteken 20 órától rendezik a Komjádi uszodában, ahonnan élő közvetítéssel jelentkezünk a FradiMédia YouTube csatornáján. Várunk szeretettel minden érdeklődőt, szurkoljuk ki együtt a négyes döntőbe jutást!

BENU FÉRFI VÍZILABDA MAGYAR KUPA
Negyeddöntő, 1. mérkőzés - 2022.11.23., szerda
Budapest, Laky Károly uszoda
BVSC-ZUGLÓ - FTC-TELEKOM 6-11 (1-1, 2-2, 0-5, 3-3)
Az FTC gólszerzői: Merkulov 2, Nagy 2, Varga Dénes 2, Ubovics,  Argiropulosz, Vadovics, Molnár, Jansik 1-1

Fradi-OSC már az elődöntő jegyében

A Vasas legyőzése után alig két nappal folytatódik az erőltetett menet az FTC férfi vízilabdacsapatának.

„Meccsről meccsre készülünk a BL-re”

Nyéki Balázs vezetőedző és a háromgólos Vigvári Vendel értékeltek a Vasas legyőzését követően – VIDEÓ!

Győztes rangadóval őrizzük veretlenségünket

Magabiztos, 15-12-es sikert aratott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Vasas elleni hazai bajnokin.

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.