2023. augusztus 26.
Ott leszünk a négyesdöntőben
A Magyar Kupa negyeddöntőjének második meccsét is nagy különbséggel nyerte meg az FTC-Telekom Waterpolo.

A pénteki, 24-16-os „kézilabdaeredményt” hozó meccs után ezúttal fegyelmezettebb védekezést mutatott be az FTC-Telekom Waterpolo férfi vízilabdacsapata. Tette ezt a visszavágó legelejétől, hiszen a hazai találkozóhoz képest most nem engedtük 4-1-re ellépni a BVSC-t, hanem végig vezetve nyertünk.

MANDICS MEGÉRKEZETT!

A negyeddöntő második felvonásának ez volt az egyik legnagyobb eredménye a továbbjutás mellett. A szerb olimpiai bajnok a Népligetben is remek megoldásokkal, gólokkal és gólpasszokkal vétette észre magát, de még érezhető volt rajta a kihagyás és az öthónapos meccs nélküli időszak. A zuglóiak otthonában már abszolút tarthatatlan volt, a Fradi legjobbjaként öt góllal zárt a balkezes világklasszis.

A sérülés miatt hiányzó Vogel Somát helyettesítő Szakonyi Dániel is remekelt, 3-1-es vezetésünknél ötméterest hárított. A mezőnyben pedig Varga Dénes mellett Vigvári Vendel vétette észre magát gyönyörű gólokkal a szélről és középről egyaránt. A világbajnok duplája után már 7-3-ra is elléptünk a második negyed közepén, majd a nagyszünet előtt eredményes tudott lenni új játékosunk, Nagy Ákos is, aki tehát góllal mutatkozott be a Fradiban (4-9).

10-4-es vezetéssel fordultunk a meccs második felére, ahol a biztos előny tudatában is koncentráltan játszottunk elől és hátul is. Mandics óriási bombákat vágott a BVSC kapujába, az utolsó támadásunknál pedig Fekete Gergő mutatta meg, hogy az egyéni képességek mellett a csapategység is mennyire jellemző erre a Fradira: egy az egyben vezette a szélen a hazaiak kapujára a labdát, de inkább a passzt választotta, kihagyhatatlan helyzetbe hozva a középen érkező Varga Dénest, aki bepöccintette a labdát a kapuba.

Az FTC végül 15-9-re nyerte meg a párharc második felvonását, így kettős győzelemmel, 39-25-ös összesítéssel jutott tovább a Magyar Kupa négyesdöntőjébe. A negyeddöntők többi visszavágóját vasárnap rendezik, a jövő hét elején pedig az is kiderül, hogy mely párosításokat rendezik meg az elődöntőben. A Final4-t szeptember 2-3. között rendezik meg a Hajós Alfréd Sportuszodában, a helyszín pedig abszolút jó ómen a Fradinak, hiszen 2020-ban a Margitszigeten sikerült nyernünk.

BENU FÉRFI VÍZILABDA MAGYAR KUPA
Negyeddöntő , 2. mérkőzés
2023.08.26., szombat  19:00
Budapest, Laky Károly Uszoda

BVSC-ZUGLÓ - FTC-TELEKOM WATERPOLO 9-15 (2-4, 2-6, 3-3, 2-2)
Gólszerzőink: Mandics 5, Vigvári 4, Varga D. 3, Varga V., Nagy Ákos, Molnár 1-1

A párharc végeredménye: 39-25 az FTC javára, amely kettős győzelemmel jutott a négyesdöntőbe.

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.