A Debrecen elleni győztes szezonrajt után Marseille-be utazott az FTC férfi vízilabdacsapata, ahol négy napon keresztül hasznos és kőkemény edzőmeccseket játszottunk a BL Final Fourra esélyes franciákkal.
„Ennél jobb edzőpartnert ebben a pillanatban nem tudtunk volna találni, mivel a világ egyik legerősebb keretével rendelkezik a Marseille. Idén a Szuperkupa előrehozatalával nagyon gyorsan elkezdődik a kemény mérkőzések sora, úgyhogy megpróbáltunk olyan helyzeteket, szituációkat imitálni, ami egy ilyen összecsapáson, majd pedig a Bajnokok Ligájában is vár ránk. Már tavaly is sokat profitáltunk ezekből a kétkapukból, hiszen a dubrovniki, majd a januári reccói edzőtábor után bizonyíthatóan más szinten működött a csapat. Sokkal gyorsabban gondolkodtunk, sokkal gyorsabban játszottunk. Nagyon fontos volt ez a túra a kohézió szempontjából is, hogy szép lassan összecsiszolódjanak és megismerjék egymást a játékosok a medencén kívül is. Az előző szezonban is az egyik erényünk volt, hogy nemcsak jó játékosokból állt a keret, de nagyon jó emberi kapcsolatok alakultak ki. Bízom benne, hogy ez a néhány nap segítette a csapatépítést, hiszen a stábbal minden lehetőséget megadtunk” – foglalta össze vezetőedzőnk a franciaországi napokat.
Kedden sajtónyilvános edzést tartottunk a Komjádiban, ahol már a szombati Európai Szuperkupa-döntő volt a fókuszban, és minden a Jug Dubrovnik elleni összecsapásról szólt, ugyanakkor szerda este még vár egy pécsi túra Nyéki Balázs tanítványaira. Legerősebb összeállításunkban ugrunk majd medencébe a második fordulóban, hiszen minden játékperc fontos a csapatnak, főleg úgy, hogy a horvát együttes már túl van egy BL és egy Euro Kupás selejtezőkörön összesen tíz tétmérkőzéssel, mellyel szemben nálunk a debreceni 23-7-es győzelem áll.
Jön tehát egy erős hét előbb a Pécs ellen, majd az Európai Szuperkupával, aztán jövő hét kedden a Bajnokok Ligája-nyitánnyal a Dinamo Tbiliszi ellen, szintén a Komjádiban.
E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I
Alapszakasz 2. forduló, 2024.10.02., kedd 19:00
Pécs, Abay Nemes Oszkár Sportuszoda
PVSK-MECSEK FÜSZÉRT – FTC-TELEKOM WATERPOLO
Vészhelyzeti telefonszámok és tudnivalók a vízilabda BL négyes döntőjére utazó magyar szurkolóknak!
Kiütéses, 17-10-es győzelemmel nyerte meg a Masters póló-finálét az FTC a Sportliget ellen.
A névsor teljes, a létszám még nem az ausztráliai világkupa-döntőre készülő magyar férfi pólóválogatottnál.
BL-címvédő férfi pólósaink kiváló hangulatban várják az idei Final Fourt! Cél a triplázás - VIDEÓ!
Női és férfi vízilabdázóink együtt ünnepelhették bajnoki címüket, itthon tarolt az FTC-Telekom Waterpolo.
Harmadszor is legyőztük a Honvédot, így sorozatban ötödször lett bajnok az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.
Május 31-én a Komjádiban az FTC-Telekom női, majd férfi vízilabdacsapata is megszerezheti a bajnoki címet.
Férfi vízilabdázóink parádés első negyeddel nyitottak a Honvéd ellen, így esélyt sem adtak - VIDEÓ!