2019. június 6.
Póló Final8: Óriási győzelemmel kezdtünk!
Kitartott a megszerzett előny, 10-9-re vertük a Jug Dubrovnikot és a BL négy legjobbja között vagyunk.

Ahogy mondani szokták, a Final8-ben már nem lehet számítani könnyű meccsre és ez beigazolódott a Ferencváros első találkozóján a négyszeres Bajnokok Ligája győztes Jug Dubrovnik ellen. Igaz, sokáig simának tűnt a negyeddöntő, hiszen alig telt el két perc már 3-0-ra vezettünk a Mitrovic-Mezei-Younger hármas góljával. A gyors kezdés után erős visszaesés következett. A Jug kihagyott egy ötméterest, de így is feljött 4-3-ra az első negyed végén. Az utolsó szó azonban a miénk volt! Vámos Márton kilőtte a hosszú sarkot, az ellentámadásnál pedig gyönyörűen védett Vogel Soma, így 5-3-s Fradi-előnnyel zárult a játékrész.

Furcsa bírói ítéletek mellett kellett játszania a magyar bajnoknak, hiszen a második negyed közepén 7-2 volt a kiállítási arány, ami cseppet sem tükrözte a csapatunk durvaságát. Ennek ellenére nem engedtük egy gólnál közelebb a horvátokat. Sőt, 5-4 után Mitrovic már a második találatát szerezte (4-6), majd Kállay Márk és Vámos Márton is beköszönt, amivel négyre növeltük az előnyünket (4-8)! Sajnos a nagyszünetig még a Dubrovnik is betalált, de még így is 8-5-ös vezetéssel fordultunk.

Nagyon nagy küzdelem zajlott a vízben a harmadik negyedben, ahol közel hat percig nem esett gól. Aztán egy bejátszásnál ketten is ráugrottak Younger nyakára, aki a víz alatt üres területre kotorta a labdát, amit Jaksic szemfülesen megszerzett és a kapuba továbbított (5-9). Ezt egy sokadik, szépen kivédekezett Jug-támadás követte. Bár nem sokkal később ellenfelünk emberelőnyben betalált, ekkor is éppen úgy alakult a találkozó, ahogy az nekünk kedvezett: kevés gól esett, így tartottuk magabiztos vezetésünket. A bírók továbbra is mindent megtettek azért, hogy megnehezítsék a dolgunkat (13-5-ös kiállítási arány), de ami ennél jóval lényegesebb volt, hogy gólokkal kompenzáltuk ezt. Ráadásul a negyed hajrájában Varga Dénes bevágott egy büntetőt is, így tovább növeltük az előnyünket, már 10-6 volt ide.

Fatovic találatával gyorsan szépítettek a horvátok a záró negyed elején (10-7). Együttesünknek ekkor nem volt szerencséje, támadásban ugyanis két kapufáig és egy hatalmas, de sajnos kimaradt ziccerig (óriásit védett a horvátok kapusa) jutottunk, míg a Jug a másik oldalon újabb gólt szerzett (10-8). Ráadásul 10-8-nál emberelőnybe is került a Dubrovnik, de Vogel nagyon fontos pillanatban védett hatalmasat, így maradt a kétgólos előnyünk, aztán jött támadásnál a harmadik kapufánk. A horvátok feljöttek 10-9-re, elfogytunk nagyon erőben a rengeteg kiállítás miatt, de már nem engedtük ki a kezünkből a győzelmet köszönhetően az újabb Vogel-védésnek. Ezzel a sikerrel bejutottunk a Bajnokok Ligája elődöntőjébe és most már biztos, hogy a Ferencváros éremért játszik Hannoverben!

LEN BAJNOKOK LIGÁJA FINAL8

Negyeddöntő, 2019.06.06., csütörtök

Németország, Hannover

Jug Dubrovnik – FTC-Telekom 9-10 (3-5, 2-3, 1-2, 3-0)

Gólszerzőink: Mitrovic 2, Varga 2, Vámos 2, Mezei, Younger, , Kállay, Jaksic 1-1

az 5-8. helyért 15.00 és 16.30

elődöntő: Pro Recco/Waspo Hannover - Olympiakosz/Bresica 19.00, FTC-Telekom Waterpolo/Jug Dubrovnik - CNA Barceloneta/BPM Sport Management 20.30

2019.06.08., szombat:

a 7. helyért 15.00

az 5. helyért 16.30

a 3. helyért 19.00

döntő 20.30

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.

Nyerni megyünk Barcelonába!

A BL-csoportban két győzelemmel álló férfi pólósaink újabb lépést tennének a Final4 felé.