2021. február 3.
Remek harmadik negyed - néggyel nyert a címvédő FTC
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi vízilabdacsapata 13-9-re nyert hazai medencében a Kaposvár ellen.

A válogatott összetartás és az olimpiai selejtezőket (ahol két légiósunk, a görög Giannis Fountoulis és kanadai Nicolas Constantin-Bicari is érdekelt lesz) megelőző utolsó bajnoki mérkőzésen a tabella 12. helyén álló Kaposvárt fogadta az FTC-Telekom Waterpolo. A rendelkezésre álló felnőtt keret ma is hat ifjúsági játékossal egészült ki, köztük az élvonalban most debütáló 18 éves Szabó Bencével.

A mérkőzés első negyede Vigvári Vendel technikás góljával indult, de a Kaposvár - ahogy az előző fordulóban az OSC ellen - ezúttal is határozottan és elszántan vízilabdázott, de Pohl Zoltán átlövésével és Sedlmayer Tamás megúszásból szerzett találatával 3-2-re megnyertük az első játékrészt.

A második nyolc percben sok helyzetet elpuskáztunk: vagy a kapufára lőttük a lehetőségeket vagy a vendégek kapusa hárított. Ennek ellenére Vigvári két hatalmas gólt szerzett, azonban a somogyiak háromszor is egyenlítettek. Az utolsó szó azonban a miénk volt, így 6-5-el fordultunk.

A harmadik negyed elején elhúzott a Ferencváros. Pohl átlövése ezúttal befelé pattant a kapufáról, majd egy három a kettő elleni megúszás végén Vigvári-Sedlmayer-Mezei Tamás volt a labda útja, utóbbi pedig nem hibázott. A negyed második felében a fiatal Szabó II Bence távolról volt eredményes, végül Vigvári előnyben megszerezte csapatunk tizedik, saját maga negyedik találatát (10-6).

A záró negyedben sem adta fel Surányi László csapata, továbbra is igyekezett borsot törni a címvédő orra alá. Sőt, a negyedet 3-3-as döntetlenre hozta. A Fradiból a fiatal Szabó II Bence meglőtte a második, a KSI ellen és ma is sokat vállaló Pohl pedig a harmadik gólját, kialakítva a 13-9-es végeredmény. Varga Zsolt a 2003-as születésű Szabó Bence személyében újoncot is avatott a mérkőzésen.

Három és fél hét szünet következik a bajnokságban, igaz, csapatunkból hatan, Pohl Zoltán, Sedlmayer Tamás, Vigvári Vendel, Vogel Soma, Mezei Tamás és Zaláni Gergő február 14-én csatlakoznak a válogatott összetartáshoz. A magyar csapat február 17-e és 20-a között Szegeden közösen edzőtáborozik a szerb nemzeti csapattal, amellyel felkészülési mérkőzést is játszik a vadonatúj szegedi Tiszavirág Sportuszoda hivatalos felavatásaként.

A MÉRKŐZÉS ITT VISSZANÉZHETŐ

FÉRFI VÍZILABDA
OB I, ALAPSZAKASZ, 19. FORDULÓ
FTC-MVM Népligeti Sportközpont
FTC-Telekom Waterpolo–Kapovári Vízilabda Klub 13-9 (3-2, 3-3, 4-1, 3-3)
Gólszerzőink: Vigvári 4, Pohl 3, Sedlmayer, Szabó II. B. 2-2, Mezei, Fekete 1-1.

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.