2023. március 11.
Remeklő Fradi-játékosok és győzelem a Világkupán
Tíz góllal, 17-7-re verte a magyar férfi vízilabda-válogatott a japánokat a Világkupán.

Úgy tűnik, egyre kevésbé csúszik az új labda, hiszen ezúttal az elejétől fogva dominált a mérkőzésen a magyar csapat. Jó játékkal 4-2-re zártuk az első negyedet. Vámos indított Német Toni gólpasszából, majd Angyal duplázott, végül megint Vámos volt eredményes.

A második negyedben először Manhercz módosította 5-2-re az eredményt, majd a Ferencváros-játékosok is elkezdték a góltermelést. Molnár Erik egyszer, Német Toni kétszer volt eredményes. Hátul kicsit kihagyott a védelem, kettőt lőttek a japánok.

Vismeg és Vámos egymás után találtak a hálóba, majd ismét a japánok jöttek. Az OSC-s Burián, Manhercz duó után pedig Fekete Gergő is elkezdte a góltermelést. Kapott góllal fordultunk rá az utolsó játékrészre, az eredmény 13-6 volt ekkor.

Vogel Soma ugrott be az utolsó nyolc percre, mindezt úgy tette, mintha egy napot sem hagyott volna ki. Ötméterest és ziccert védett és mindössze egyetlen gólt kapott. Csak a mi játékosaink találtak be az utolsó nyolc perc alatt. Német Toni és Vigvári Vendel egy-egy, Fekete Gergő két találatot szerzett a vége így sima, 17-7-es magyar siker lett.

Japán ellen mindig nagyon oda kell figyelni – tavaly nyáron az első kétkapus gyakorlásokon szerintem akadt olyan alkalom, amikor kikaptunk tőlük, mert annyira nehéz volt ráhangolódni erre a nagyon különleges harcmodorra. Aztán ha sikerül, utána már nincs gond, ahogy a Benu-kupán sem volt aztán, csak pontosan tudni kell, hogy melyek azok az elemek, mozzanatok, amikor észnél kell lenni - értékelte a meccset Varga Zsolt.

A találkozó legjobbjának Fekete Gergőt választották, aki három gólt szerzett.

Úgy látom, egyre jobban összeállunk, egyre jobban védekezünk, az első két nap én még kicsit rosszul éreztem magam valami betegségféle miatt, ma viszont sokkal jobban, és ez talán a játékomon is meglátszott - Nyilatkozta Fekete.

Vasárnap nem játszunk mérkőzést a Világkupa-selejtezőben, hétfőn az USA-val, kedden pedig a horvátokkal csapunk össze.

Világkupa, selejtező, férfiak, A csoport, 3. forduló

Japán - Magyarország 7-17 (2-4, 2-4, 2-5, 1-4)

Gólszerzők: Fekete, Német, Vámos 3-3, Angyal, Manhercz 2-2, Molnár, Vigvári, Burián, Vismeg

Fradi-OSC már az elődöntő jegyében

A Vasas legyőzése után alig két nappal folytatódik az erőltetett menet az FTC férfi vízilabdacsapatának.

„Meccsről meccsre készülünk a BL-re”

Nyéki Balázs vezetőedző és a háromgólos Vigvári Vendel értékeltek a Vasas legyőzését követően – VIDEÓ!

Győztes rangadóval őrizzük veretlenségünket

Magabiztos, 15-12-es sikert aratott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Vasas elleni hazai bajnokin.

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.