2019. október 22.
Rossz első félidő után átgázoltunk a Miskolcon
Háromgólos hátrányból felállva nyert nagyon fontos meccset az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata.

Az Európai Szuperkupa miatt előre kellett hozni a Miskolc elleni bajnokit, amely így a szombati BL-meccs és a hétvégi Magyar Kupa negyeddöntő közé ékelődött be. Kellemetlen mérkőzésre számítottunk, hiszen a borsodiak a tavaly decemberi kupafinálé kivételével mindig megnehezítik a dolgunkat. Ez az első percekben még nem így nézett ki, ugyanis 2-0 és 3-1 is volt a FTC-nek. Mielőtt azonban magabiztos előnyt tudtunk volna kiépíteni, fordítottak a vendégek 3-4-re hatalmas távoli lövésekkel. A Fradi csapatkapitányának duplájával még 5-4-re sikerült visszavenni a vezetést, de megtorpantunk az első negyed utolsó másodpercében bekapott góltól (5-5). Sorozatban jöttek a miskolci találatok, a válogatott Nagy Ádám remekelt, míg kapusuk Csoma Kristóf nagy védésekkel fokozta a vendégek lendületét, akik elléptek 7-5-re. Hiába egyenlítettünk gyönyörű gólokkal 7-7-re, ismét csak futnunk kellett az eredmény után.

10-7-es hátrányból kellett megkezdeni az újabb felzárkózást, ami viszont még úgy is sikerült, hogy Vámos Márton és Giannis Fountoulis is büntetőt hibázott. Nagyon összekapta magát Varga Zsolt együttese és zsinórban hat gólt szerezve 13-10-re átvette a vezetést az utolsó játékrész elején! Varga Dénes, Zalánki Gergő, Vámos Márton és Nikola Jaksic is megvillant, de végre a védekezésünk is összeállt. Ezt jól jelzi, hogy egy félidő alatt kaptunk tízet, de a Gárdonyi Andrást váltó Vogel Somának mindössze kétszer tudtak gólt lőni a nagyszünet után. A kegyelemdöfést Mezei Tamás vitte be egy szép csapatjáték után, így 14-12-re sikerült legyőzni a Miskolcot és hat forduló után továbbra is hibátlan mérleggel vezetjük az alapszakasz A-csoportját.

Talán a vendégek játékosa, Lőrincz Bálint fogalmazta meg a legjobban, hogy milyen teljesítményt is rakott le a Fradi a második félidőben. „Bizonyította a Ferencváros, hogy miért a világ egyik legjobb csapata, gyakorlatilag átgázolt rajtunk.” Reméljük, hogy ebből a sebességből nem lassítunk a folytatásban sem. Pénteken az UVSE csapatát fogadjuk a Népligetben, a Magyar Kupa negyeddöntőjében első meccsén, majd másnap a Komjádiban vendégeskedünk a párharc visszavágóján.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKSÁG

Alapszakasz 6. forduló, 2019.10.22., kedd

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

FTC-Telekom Waterpolo – PannErgy-Miskolc 14-12 (5-5, 3-5, 4-0, 2-2)

Gólszerzőink: Varga D. 4, Zalánki 3, Vámos 3, Pohl, Mezei, Younger, Jaksic 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.