2019. október 19.
Sikeres volt a főpróba
Az FTC-Telekom férfi csapata könnyedén nyert a Marseille ellen, két hét múlva jöhet a Szuperkupa-döntő

Az első Bajnokok Ligája meccsen, a Hannover ellen még akadozott a támadógépezet és sokáig nem is szereztünk gólt, ezúttal viszont nem volt ezzel gond. Varga Dénes egy csodás megmozdulással meg a Marseille elleni találkozót és a Fradi-gólok sorát. Aaron Youngerrel játszott össze, majd kibújva védője szorításából közelről tüzelt a sarokba. Az első negyedet 3-0-val zártuk, a Nicolas Constantin-Bicari által kiharcolt ötméterest Vámos Márton értékesítette, majd csapatkapitányunk hasonló szituácóból lőtt a kapuba, mint az első találatánál.

A francia csapat próbálkozott szép számmal, de nem tudtak túljárni Vogel Soma eszén, aki úgy tűnik kezdi visszanyerni tavalyi formáját. Tíz percnek kellett eltelnie, mire a vendégek betaláltak a kapunkba (3-1), de erre kaptak is egy négyest! Megvillant Zalánki Gergő és Giannis Fountulis is egy-egy hatalmas bomba formájában, majd Varga már a negyedik gólját szerezte, amivel 7-1 volt nekünk. A szünet előtti utolsó másodpercekben még szépített a vendégek BL-győztes balkezese, Ugo Crousillat, de így is 7-2-es vezetéssel kezdhettük meg a meccs második felét.

Fountoulis ötméteresből, majd Nikola Jaksic emberelőnyből növelte tovább az előnyt, amely így már hatgólos volt, tehát a Fradi három negyed alatt mindössze három gólt kapott! 9-3 után viszont lankadt a koncentráció, amit jól jelez, hogy a hátralévő egy játékrészben több gólt lőtt a Marseille, mint addig. De emellett meg is lőttük azt a négyet, amit kaptunk. Vámos, Fountoulis és Zalánki után Német Toni is feliratkozott a gólszerzők közé, ráadásul egy szépségdíjas góllal, a víz alól kinyúlva húzta be centerünk. A Ferencváros 13-7-re megnyerte második csoportmérkőzését a Bajnokok Ligájában, és a három pont mellé jókora lélektani fölényt is kapott, hiszen november 2-án Marseille-ből kell elhozni az Európai Szuperkupát! A főpróba tehát sikeres volt, reméljük az előadás is az lesz…

LEN FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör 2. forduló, 2019.10.19., szombat

FTC-Telekom Waterpolo (magyar) – CN Marseille (francia) 13-7 (3-0, 4-2, 2-1, 4-4)

Gólszerzőink: Varga 4, Fountoulis 3, Vámos 2, Zalánki 2, Jaksic 1, Német 1

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.

Gyászol a Fradi-család: elhunyt Wiesner Tamás

Életének 74. évében elhunyt az FTC egykori vízilabdázója, szakosztályvezetője, az Európa-bajnok Wiesner Tamás.

Telt ház, görögverés, varázslatos BL-este a Komjádiban

Férfi vízilabdázóink remekeltek a Bajnokok Ligája rangadóján az Olympiakosz ellen - VIDEÓ

Legyőztük az Olympiakoszt!

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata hatalmasat játszva győzte le a görög sztárcsapatot 11-9-re.