2021. szeptember 24.
Sima siker az Eger ellen
Férfi vízilabdázóink októberben a Magyar Kupában is találkoznak az Egerrel, de most bajnokin nyertek 17–11-re.

Ahogy az elmúlt időszakban a Péccsel, most az Egerrel nyitottunk kétfrontos küzdelmet, hiszen miután a baranyaiakat legyőztük a bajnokságban és kiejtettük a kupából, most a hevesiekkel is játszottunk a bajnokságban, és október közepén találkozunk a kupában is.

Mindkét oldalon akadt egy-egy hiányzó: nálunk Pohl Zoltán nem játszhatott még, odaát pedig Krémer Balázs nevét húzták ki a jegyzőkönyvből. Ettől függetlenül mozgalmasan kezdődött a meccs, csak az első negyedben esett kilenc gól, volt hét emberelőny és két ötméteres. Az első gólt Daniil Merkulov szerezte, majd Nemanja Ubovic és Vigvári Vendel találataival 3–1 lett, ide, ám innen még egyenlített az Eger. Utána azonban megint ellépett a csapatunk, amely 6–3-mal zárta az első negyedet, a nagyszünetre pedig már 9–3-nál tartott, úgyhogy Vogel Soma korábban mehetett pihenni, bejött a helyére Szakonyi Dániel.

A gólparádé viszont folytatódott, hiszen Varga Dénes mellé elkezdtek felzárkózni a légiósok is, és már 11–3-nál tartottunk, mire az Eger ismét betalált. A vége kissé hektikusra sikerült, hiszen 5–5-tel zárult a negyedik negyed, viszont a 17-11-es győzelmet nem veszélyeztette semmi: immár háromból három győzelemmel áll a férfi pólócsapatunk a bajnokságban.

E.ON FÉRFI OB I, 3. FORDULÓ
FTC-TELEKOM WATERPOLO–ZIGRA-ZF EGER 17–11 (6–3, 3–0, 3–3, 5–5)
Gólok: Merkulov 3, Varga Dénes 3, Damonte 2, Német T. 2, Vigvári Vendel 2, Fekete G. 1, Gábor L. 1, Jansik Sz. 1, Ubovic 1, Vámos 1, ill. Baksa B. 3, Lőrincz B. 3, Murisic 2, Hajdu 1, Kovács Gábor 1, Szalai G. 1

Fradi-OSC már az elődöntő jegyében

A Vasas legyőzése után alig két nappal folytatódik az erőltetett menet az FTC férfi vízilabdacsapatának.

„Meccsről meccsre készülünk a BL-re”

Nyéki Balázs vezetőedző és a háromgólos Vigvári Vendel értékeltek a Vasas legyőzését követően – VIDEÓ!

Győztes rangadóval őrizzük veretlenségünket

Magabiztos, 15-12-es sikert aratott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Vasas elleni hazai bajnokin.

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.