2021. április 9.
Sorozatban hatodszor nyertünk a bajnokságban
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 3-10-re győzött a Tatabánya ellen.

Sorozatban a hatodik bajnoki mérkőzését nyerte meg az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata. Aktuális ellenfelünk ellen már játszottunk hazai környezetben az OB I-ben, de a Tatabányának gondjai akadtak a rendezéssel, ezért pályaválasztóként játszhattak a Népligetben. Varga Zsolt hét fiatal játékost nevezett a mai találkozóra, melyet 3-10-re nyert az FTC.

Pohl Zoltán először játszott csapatkapitányként és ő szerezte az első gólunkat a mérkőzés elején és több gól nem is esett a negyedben (0-1). A második nyolc percben feljebb kapcsolt az FTC, Giannis Fountoulis a 13. büntetőgólját lőtte ebben a szezonban, majd Nicolas Constantin-Bicari háttal a kapunak szerezte a harmadik találatunkat (0-3). Fekete Gergő szerezte a negyediket és jól működött a védekezés. Gyapjas Brendon kezdett a kapunkban és két negyeden keresztül nem kaptunk gólt.

Szabó II. Bence törte meg a kilenc perces gólcsendet és Fountoulis passzából megszerezte hatodik találatunkat (0-6). Kettővel válaszolt a Tatabánya egyetlen percen belül, de a negyed hátralevő részében görög légiósunk is kétszer zörgette meg az ellenfél hálóját (2-8).

A záró játékrész Sedlmayer Tamás góljával kezdődött, majd szépített a TVSE (3-9). Fekete második találata volt a mérkőzés utolsó gólja és több mint öt perccel a vége előtt kialakult a 3-10-es végeredmény.

A következő találkozót jövő szerdán (04.19) játssza csapatunk, az UVSE együttese ellen. A találkozót élőben közvetítjük a Népligetből a Fradi Média YouTube csatornáján.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I
26. forduló
2021.04.09, péntek 20:30
Budapest, FTC-MVM Sportközpont, Népligeti uszoda

Tatabánya–FTC-TELEKOM WATERPOLO 3-10 (0-1, 0-3, 2-4, 1-2)
Gólszerzőink: Fountoulis 3, Fekete 2, Sedlmayer 2, Constantin-Bicari 1, Pohl 1, Szabó 1

Zárt Kapu

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.