2019. augusztus 12.
Sorsoltak az OB I-ben, a fiúk Szegeden kezdenek
Kisorsolták a női és a férfi vízilabda OB I csoportjait, menetrendjét, valamint az MK első körének beosztását.

Hétfőn 12.00-kor a Magyar Vízilabda Szövetség székházában elkészítették az élvonalbeli férfi bajnokság csoportbeosztását és az alapszakasz menetrendjét, valamint a Magyar Kupa első körének beosztását.

A férfi OB I-ben a csapatokat az előző bajnokság végeredménye alapján, felváltva sorsolták be két csoportba, így a címvédő FTC-Telekom Waterpolo elkerülte legutóbbi bajnoki döntős ellenfelét, az OSC-t, viszont összekerült a Szolnokkal és a Miskolccal.

A bajnokság szeptember 4-én kezdődik, a Fradi ekkor a Szeged otthonában kezdi meg a 2019/2020-as idényt, majd sorrendben következik az UVSE és a Tatabánya hazai medencében, a Pécs és a Debrecen idegenben, a Miskolc Budapesten, majd a Szolnok elleni idegenbeli rangadó. A 8-14. forduló ugyanebben a sorrendben, fordított pályaválasztással lesz lebonyolítva.

Az alapszakasz után idén is felső- és alsóházban folytatják a csapatok, magukkal viszik megszerzett pontjaikat, és csak azokkal a csapatokkal játszanak oda-vissza, akikkel az alapszakaszban nem találkoztak. A középszakasz után viszont fontos változást eszközöltek a lebonyolításban: nincs rájátszás, a tabella állása alapján az 1-2. helyezett azonnal döntőt játszik, a 3-4. bronzmeccset, és így tovább.

Fontos változás az is, hogy az összes végső párharcban, így ezúttal már a bajnoki döntőben is elegendő az egyik fél második győzelme - korábban a fináléban három sikerre volt szükség.

Abszolút újdonság, hogy a csapatoknak minden meccsen szerepeltetniük kell legalább egy, 1999.01.01. után született, saját nevelésű mezőnyjátékost. (Saját nevelésűnek az számít, aki korábban legalább két szezont játszott az adott egyesület utánpótláscsapatában.)

A Magyar Kupában a szövetség kiemeléseket alkalmazott, így a nemzetközi kupaindulásra jogot szerzett öt csapat, vagyis a Ferencváros, az OSC, a Szolnok, az Eger és a Miskolc csak a negyeddöntőben kapcsolódik majd be a küzdelmekbe. A többieket három négyfős csoportba sorolták, a csoportküzdelmeket szeptember 1-2-án rendezik, a csoportgyőztesek jutnak majd tovább a legjobb nyolc közé. A negyeddöntőket október 25-26-án rendezik majd, párosításuk a versenykiírás szerint kiemelés nélkül, vaksorsolással készül majd el. Az elődöntőt és a döntőt december 7-8-án rendezik.

A férfiak várhatóan csak a Szolnok, az Eger, az OSC és a Miskolc elleni kiemelt mérkőzéseket játsszák az új idényben a Császár-Komjádi Sportuszodában, a többi hazai bajnoki mérkőzést az FTC-MVM Sportközpont uszodájában rendezik, így BL-győztes, bajnoki címvédő csapatunkat először szeptember 7-én láthatják hazai medencében szurkolóink, a népligeti uszodában!