2021. november 19.
Szenzációs meccs, 9–9 az Olympiakosz ellen!
A világklasszisok sorával felálló görögök ellen parádés meccset vívtunk: döntetlen lett a vége.

Ahogy a szakvezetőség többször elmondta, a fiatal tehetségeink mostanság lemérhetik, hol tartanak jelenleg, méghozzá a világ legjobbjai ellen, hiszen erről szól a Bajnokok Ligája.

Főleg, hogy aktuális ellenfelünk, a görög Olympiakosz az első és a második fordulóban is magabiztosan győzött, legutóbb például a szintén bivalyerős Novi Beograd otthonában…

Ez nem véletlen, hiszen a Ferencvárosban két csodás évet töltő Ioannis Fountoulis és a szerb Filip Filipovic is ideigazolt a nyáron: előbbit külön meg is tapsolta a Fradi-tábor – mindenesetre ekkora klasszisokkal szemben vonulhatott fel a kezdőcsapat tagjaként például Vigvári Vendel és Molnár Erik is.

Mindezek után az első találatot egy rutinos klasszisunk, Vámos Márton szerezte, aztán Fountoulis egyenlített (ki más?!), mielőtt Pohl Zoltán visszavette a vezetést, majd Varga Dénes értékesített egy ötméterest, így 3–1-nél érkezett az első szünet.

Sajnos a második negyedben az Olympiakosz megmutatta a klasszisát, két akció- és egy fórgóllal, kapott nélkül hozta a játékrészt, úgyhogy megfordult a széljárás, kivált, hogy a harmadik szakasz első két találatát is a görögök szerezték, úgyhogy 3–6 is állt a táblán.

Ám innen visszajöttek a fiúk: Daniil Merkulov kettőt, Varga Dénes közte egyet vállalt, úgyhogy hat perccel a vége előtt 6–6–nál sikerült utolérni az ellenfelet, sőt, a káprázatossá alakuló csatában a 7–7-es egyenlítés után Vámos Márton újabb góljával már itt volt a 8–7-es előny!

Csakhogy a görögök sem adták fel, ők is egyenlítettek, megkapták a fórjaikat is, úgyhogy kettő perccel a vége előtt 8–8-nál tartottunk, és tövig rágtuk a körmünket…

Az utolsó percre is döntetlennel fordultunk, na de akkor Fekete Gergő centerakciógólt szerzett – viszont még ezzel sem volt vége, mert időkérés után az Olympiakosz sokadszor is egyenlített, úgyhogy 9–9-nél az utolsó támadásra maradt a döntés.

…ami végül elmaradt, így a világ jelenlegi talán legerősebb, a BL-idényben eddig hibátlan klubjával szembeni gigászi küzdelem döntetlennel ért véget, úgyhogy három forduló után három iksszel állunk az elitsorozatban.

Kedden a hazai bajnokságban a BVSC elleni rangadóval folytatjuk.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, A-CSOPORT
FTC-TELEKOM–OLYMPIAKOSZ (görög) 9–9 (3–1, 0–3, 1–2, 5–3)
Gólok: Vámos 3, Merkulov 2, Varga D. 2, Fekete G. 1, Pohl 1

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.