Ritkaságszámba ment a héten, hogy nem volt hétközi meccsünk – leszámítva az olasz, illetve orosz válogatotthoz elugró Luca Damonte, illetve Daniil Merkulov kötelezettségét a világligában –, úgyhogy végre lehetett kicsit pihenni és dolgozni, ami a szakvezetőségünk legfőbb vágya lett volna az elmúlt hetekben is.
Kell is a felkészülés, mert szombaton korán, már ebédidőben játszunk az UVSE-vel, aztán szerda este következik a Barceloneta elleni Bajnokok Ligája-rangadó, és az nem ígérkezik ám könnyűnek, hiszen Katalóniában is két másodperccel a vége előtt egyenlítettünk…
Na de most a lilák elleni bajnoki az elsődleges, aminek „odavágóját” november közepén simán, 14–8-ra nyertük meg. Az UVSE azóta is a mezőny alsó harmadához tartozik, jelenleg a 11. helyen áll 4-2-14-es mérleggel és 14 ponttal. Eközben a mieink a két elmaradt mérkőzés okán a második helyen állnak, a teljes OB1-ből egyedül veretlenül továbbra is, 17-1-0-s mérleggel és 52 ponttal, emellé messze a legkevesebb kapott, de a harmadik legtöbb szerzett góllal.
Viszont a legutóbbi fordulóban meg kellett izzadnunk a győzelemért Miskolcon, mivel az MVLC és most az UVSE elleni meccsek előtt is nagyban dolgozott-dolgozik a keret.
Vezetőedzőnk, Varga Zsolt mesélt is erről az előzetesében, hogy ügyesen kell egyensúlyozni a szükséges meló, az ugyancsak elengedhetetlen pihenők, az eredménykényszer és a középtávú célok között…
Most tehát szombaton, ebédidőben nekiveselkedünk az UVSE-nek a Komjádiban, ahol szerdán a Bajnokok Ligájában már hazai csapatként fogadjuk majd a friss Spanyol Kupa-győztes CNAB-t.
E.ON FÉRFI OB1, 21. FORDULÓ
Február 19., szombat, 12:30, Császár-Komjádi Sportuszoda
UVSE–FTC-Telekom Waterpolo
Június 26-án kísérik utolsó útjára az FTC néhai KEK-győztes vízilabdázóját.
Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.
Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!
Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.
Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!
Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.
Nagyon csalódottan nyilatkozott Fekete Gergő és Nyéki Balázs az elvesztett BL-elődöntő után – VIDEÓ!
Végletekig szoros mérkőzés után ötméteresekkel kikaptak férfi pólósaink a Bajnokok Ligája Final Fourban.