2022. augusztus 4.
Szoros meccs a horvátokkal Varga Zsolt debütálásán
A női-, és a férfiválogatott is gőzerővel készül az Európa-bajnokságra.

Az Európa-bajnoki felkészülés jegyében Horvátországban edzőtáborozik Varga Zsolt első válogatott kerete, a csúcsesemény egy hivatalos edzőmérkőzés volt Sibenikben. A Ferencvárosból Jansik Szilárd, Német Toni, Fekete Gergő, Vigvári Vendel, Molnár Erik szerepelt, és új igazolásunk, Nagy Ádám is a nevezettek között volt. Jansik Szilárd volt a csapat kapitánya, Molnár Erik pedig első felnőttválogatott meccsén ugrott vízbe.

Villámrajtot vett a magyar csapat, az első három támadásból gólt szerzett. A házigazdák egy időkéréssel megakasztották a lendületünket, és elkezdtek felzárkózni. A sima 3-0 után kiegyenlítettebbé vált a játék, a horvátok rendezték a védelmüket, míg nálunk Varga Zsolt elkezdte keverni a kártyákat.

A második negyed elején érte be Horvátország a magyar csapatot (4-4), és innentől hullámzott az eredmény. Sikerült ismét két góllal ellépnünk, de a félidőre ismét a nyakunkon voltak a horvátok (7-7). A harmadik negyed derekán a vezetést is átvették, a mérkőzés középső szakaszában védekezésben egy-egy ütemek hiányoztak, míg a kapu előtt nem mindig volt meg az összhang és a határozottság.

A tempó és a fizikai kontaktusok viszont megvoltak, a meccs végig nyitott volt. A védelmek a harmadik és a negyedik negyedre álltak össze, jól jelzi ezt, hogy az első félidőben 14, míg a második részben mindössze 5 gól esett. Ha nem is győzelemmel, de nagyon bíztató, több karakteres játékkal mutatkozott be Varga Zsolt szövetségi kapitányként.

Eközben női válogatottunk magabiztosan győzött Görögország ellen a Szardínia Kupán. A mini Európa-bajnokságnak is beillő felkészülési torna második játéknapján a kapuban Neszmély Boglárka remekelt, de betalált Leimeter Dóra, Gurisatti Gréta és Farkas Tamara is, Vályi Vanda ezúttal pihenőt kapott. Pénteken a szintén veretlen Spanyolország lesz a hölgyek ellenfele.

11-9 (1-1, 3-2, 4-2, 3-4)
Gólszerzők: Leimeter 2, Garda 2, Gurisatti 2, Farkas T., Mahieu, Máté, Peresztegi-Nagy, Faragó

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.

Nyerni megyünk Barcelonába!

A BL-csoportban két győzelemmel álló férfi pólósaink újabb lépést tennének a Final4 felé.