2020. október 21.
Tizenhárom gólos sikerével továbbra is hibátlan a Fradi
Férfi vízilabdacsapatunk tizenhárom gólos, 17-4-es győzelmet aratott Miskolcon.

Hét győztes bajnoki után Miskolcra látogatott az FTC-Telekom Waterpolo férfi vízilabdacsapata.

A 6. fordulóból elhalasztott mérkőzésen már az első percektől dominált a címvédő, de a vezető gólra közel három percet kellett várni, amikor Vigvári Vendel talált be. A negyed felénél egyenlített a Miskolc, majd egy kétperces gólcsend következett. Kanadai centerünk Nicolas Constantin-Bicari viszont egy duplával gondoskodott róla, hogy 3-1-es előnyről várjuk a folytatást.

A második nyolc perc Kállay Márk és Vámos Márton akciógóljával indult. (1-5) Vámos újabb találatával már öttel vezetett a Fradi, ezután több kihagyott lövés és védés tarkította a játékot. A negyed végét viszont újra megnyomta Varga Zsolt csapata és Vámos, illetve Vigvári góljával a nagyszünetben 8-1-re vezettünk.

A harmadik negyed Fekete Gergő centergóljával indult. A hazaiak kisebb nyomás alá helyezték a Fradi kapuját és két góllal kozmetikáztak az eredményen. A több mint négyperces ferencvárosi gólcsendet az este kiválóan játszó Vigvári törte meg, majd Kállay büntetője után a negyedik gólját lövő Vigvári 12-3-ra növelte az előnyt.

A záró játékrészben Mezei Tamás centerből, Varga Bence akcióból vette be a miskolci kaput. Öt perccel a vége előtt szépített a Miskolc és bár az utolsó percekben néhány lövés kimaradt a Fradi részéről, Várkonyi Ádám higgadt büntetője és Nyíri Balázs akciógólja után kialakult a 17-4-es végeredmény. Érdemes kiemelni, hogy mind a négy ifjúsági mezőnyjátékosunk (Nyíri, Várkonyi, Varga Bence, Szabó) gólt szerzett és a szintén ifjúsági kapus, Gyapjas Brendon is jól védett.

Az FTC-Telekom Waterpolo újabb sikerével továbbra is hibátlan az OB I-ben. Bajnokcsapatunk legközelebb október 30-án, pénteken, 19 órától a Hungerit Szentes vendége lesz.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
Miskolc, Kemény Dénes Városi Sportuszoda
PannErgy-Miskolc–FTC-Telekom Waterpolo 4-17 (1-3, 0-5, 2-4, 1-5)
Gólszerzőink: Vigvári 4, Vámos 3, Kállay, Constantin-Bicari 2-2, Mezei, Fekete, Szabó II B., Nyíri, Várkonyi, Varga B. 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.