2020. március 7.
Tízgólos győzelemmel kezdtük a középszakaszt
Újra nyert és már 15 meccse tart az FTC-Telekom Waterpolo győzelmi sorozata a bajnoki szezonban.

A legkönnyebbnek ígérkező meccsel kezdtük a középszakaszt, hiszen a felsőházba legkevesebb ponttal jutó Szentest láttuk vendégül a Népligetben. Nem is okozott gondot a bajnokságban eddig minden meccsét megnyerő FTC-nek ez a mérkőzés. Az első negyedben még az is belefért, hogy büntetőt hibázzunk, hiszen már 3-0-ra vezettünk Aaron Younger, Varga Dénes valamint Vámos Márton góljaival.

Giannis Fountoulis és Nicolas Constantin-Bicari nélkül állt fel a címvédő, hiszen mindkét légiósunk már javában készül az olimpiai selejtezőre a görög, illetve a kanadai válogatottal. Mellettük Nikola Jaksic és Kállay Márk is pihenőt kapott, így ismét négy utánpótláskorú játékosunk jutott lehetőséghez. Közülük Spitz Márk a negyedik gólunkat szerezte emberelőnyből, Nyíri Balázs pedig a hetediket büntetőből. Keményen, de tisztán védekezett a Fradi, amely ellen az első félidőben csupán egy kiállítást ítéltek a játékvezetők. Emellett pedig csupán egy gólt kapott csapatunk, azt is 8-0-s vezetésnél.

A meccs második felét ifijátékosunk, Varga Bence Bendegúz nyitotta meg egy értékesített büntetővel (9-1). Lassan csordogált a mérkőzés, a Fradi gólok viszont potyogtak szép számmal. Sedlmayer Tamás és Zalánki Gergő duplázott, míg Jansik Szilárd három gólig jutott, így már 14-3 volt a hazaiak javára az negyedik negyed előtt.

Az utolsó nyolc percben Nyíri és Varga Bence is megszerezte második találatát és ugyan kaptunk négyet már fellazuló védelmünkkel, így is tízgólos, 17-7-es sikert arattunk a felsőház nyitányán, ezzel pedig már 15 meccses győzelmi sorozatnál tart Varga Zsolt csapata. Most jön egy kis szünet a bajnokságban, legközelebb pedig április 1-én játszik a Ferencváros hazai medencében.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 1. forduló, 2020.03.07., szombat

Budapest, FTC-MVM Sportközpont, Népligeti uszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – METALCOM SZENTES 17-7 (3-0, 5-1, 6-2, 3-4)

Gólszerzőink: Jansik 3, Nyíri 2, Varga Bence 2, Sedlmayer 2, Zalánki 2, Pohl 2, Vámos, Varga Dénes, Younger, Spitz 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.