2021. október 7.
Tokió bronzérmes kapitányai folytatják a munkát
Bíró Attila és Märcz Tamás 2024. október 22-ig vezeti a női és a férfi vízilabda-válogatottat.

A Magyar Vízilabda Szövetség mind a két szövetségi kapitány szerződését meghosszabbította, miután a testületben elfogadták Bíró Attila és Märcz Tamás beszámolóját a tokiói olimpiáról. Ennek értelmében a női nemzeti csapatot továbbra is Bíró Attila, míg a férfit Märcz Tamás készíti fel az új szerződésük értelmében, egészen 2024. október 22-ig. 

Bíró Attila (képünkön) vezetésével a női válogatott véghez vitte azt, amit ezidáig az ötkarikás játékok során még nem tudott, vagyis érmet szerzett. A női szakág zsinórban három elvesztett bronzmeccs után 2021-ben megérdemelt bronzérmet nyert Tokióban. A korábban az FTC-vel játékosként két bajnoki címet szerző, majd klubunkat edzőként is szolgáló Bíró Attila több játékosunknak is nagy szerepet szánt a tornán, nevezetesen Illés Anna és Vályi Vanda is ott volt a bronzcsapatban.

A hölgyekhez hasonlóan a férfi csapat is harmadik helyen zárta a tokiói olimpiát Märcz Tamás vezetésével, aki szintén támaszkodhatott fradistáinkra. A csapatban ott volt Vogel Soma, Jansik Szilárd, Varga Dénes, Vámos Márton, de a mieink színeiben jutott ki az olimpiára Zalánki Gergő és Mezei Tamás is. Elmondható, hogy az FTC adta a legtöbb játékost a férfi válogatottba, míg ha mind a két nemzeti csapatot nézzük, akkor összesen nyolc játékosunkra számítottak a szövetségi kapitányok. 

Cikkajánló

Brutális május: „Ebből a ritmusból nem fogunk kiesni!”

Férfi vízilabdacsapatunk magabiztos sikerrel jutott be a bajnoki döntőbe. A főszereplők értékeltek - VIDEÓ!

Ott vagyunk a bajnoki döntőben!

Férfi pólósaink egy 23–13-as, Szolnok elleni győzelemmel jutottak be az OB I fináléjába.

Már a döntőbe jutásért játszanak férfi pólósaink

Szombaton 18:30-kor kezdődik az FTC-Szolnok bajnoki elődöntő a népligeti uszodában.

Mandics visszatért – legyőztük a SOSC-t

20-9-es sikerével hibátlanul zárta a középszakaszt az FTC-Telekom, férfi pólósaink az elődöntőre készülnek.

Elhunyt egykori vízilabdázónk, Domján Árpád

92 éves korában elhunyt Domján Árpád, az FTC és a magyar vízilabda-válogatott korábbi kiváló játékosa.

Négy nap alatt két bajnoki vár ránk a Népligetben

Szerdán az SOSC, szombaton a Szolnok csapatát fogadják férfi pólósaink az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

Micsoda Fradi! Olaszországban győztük le a Reccót

Óriási csatában tudott 16-14-re nyerni az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a BL negyeddöntős csoportkörében.

“Nem ez a legfontosabb Recco-Fradi”

Budapest után Genovában méri össze erejét a Bajnokok Ligája két nagy esélyese.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin