2022. augusztus 19.
U18-as világbajnok Magyarország!
Drámai ötméterespárbajban, Gyapjas Viktor és Varga Vince kulcsjátékával győzelem Szerbia ellen Belgrádban!

A szerb és a magyar válogatott is veretlenül jutott a korosztályos világbajnokság döntőjébe, mindkét csapat tíz gól felett lőtt, és tíz gólnál kevesebbet kapott a fináléhoz vezető úton (az olaszok lőttek a szerbeknek 13-at a csoportkörben, cserébe 16-ot kaptak). Belgrádban legyőzni Szerbiát – ha valamely csapat képes lehet erre, az a magyar.

Csodálatosan kezdett Kovács Róbert csapata, a tornán megszokott magabiztos, határozott védekezéssel, és a bátor, szervezett támadójátékkal. Ennek köszönhetően megvolt a vezetés Gaszt Roland átlövéséből, erre jött válasz a szerbektől emberelőnyben. Aztán rögtön utána Nagy Ákos is gólra váltott egy fórt, majd Szalai Péter lőtte át a szerb zónát, 3-1. Ezt követően megint egy hazai fór következett, egyenlő létszám mellett nem találták az ellenszerét a magyar védelemnek és Gyapjas Viktornak.

A második negyed elején Szépfalvi Gergely átlövésével már 5-2 volt Magyarország javára, élmény volt nézni a fiúk erőtől duzzadó játékát. Semmi nem utalt arra, hogy gond lehet, főleg, mert a szerbek továbbra sem tudtak gól lőni akcióból. A védelmük viszont kezdett helyreállni, egyre jobban kiléptek a magyar lövőkre, de nem volt benne a pakliban, hogy a harmadik játékrész elején kiegyenlítenek.

Pedig ez történt, két perc alatt 6-4-ről 6-6-ra jöttek fel egy centerakcióból, de csak 26 másodpercig volt egál, mert Varga Vince kegyetlenül átlőtte a zónát. Ezt követően megmerevedtek a frontok, a játékvezetők is tördelték a játékot, a negyed vége előtt Nagy Ákos lőtte meg második gólját három blokkoló kéz mellett (8-6).

A záró felvonásban a szerbek mindent egy lapra feltéve támadtak, és ez bejött nekik, amihez kellett a magyar védelem eddig nem látott megingása is; büntetőből, emberhátrányból és centerből is elkerülhető gólok születtek, de Nagy Ákos, Gaszt és Leinweber Olivér góljaival rendre megvolt az előny (11-10). Az utolsó perc előtt gólra tudtak váltani egy fórt a szerbek, majd időkérés után nem sikerült a Varga Vincére kijátszott figurából ítéletet kiharcolni. Az utolsó szerb lehetőség Gyapjas Viktoron halt el, jöhettek a büntetők.

Az első három pár nem hibázott, Kovács Róbert pedig húzott egy merészet, Csite Lórándot küldte a kapuba, aki a negyedik körben védte a szerb lövő ötméteresét. Minthogy Leinweber és Bede sem hibázott, a magyar válogatott teljesen megérdemelten megnyerte az U18-as világbajnokságot!

U18 fiú világbajnokság, Belgrád, döntő

Magyarország-Szerbia 16-15 (4-2, 1-2, 3-2, 3-5 – ötméteresekkel 5-4)
Magyar gólszerzők: Nagy Á. 4, Szalai P., Gaszt 3-3, Bede, Leinweber 2-2, Varga Vince, Szépfalvi 1-1

Egyéni elismerés
A világbajnokság legjobb kapusa: Gyapjas Viktor

Az U18-as világbajnok magyar válogatott

Kapusok: Gyapjas Viktor (FTC-Telekom Waterpolo), Csite Lóránd (Budapesti Honvéd)

Mezőnyjátékosok: Varga Vince (FTC-Telekom Waterpolo),  Szépfalvi Gergely (KSI), Szalai Péter (KSI), Nagy Ákos (KSI), Biros Samu (Eger), Szécsi Marcell (UVSE), Ionescu Erik (UVSE), Bede Marcell (KSI), Gaszt Roland (Pécs),  Leinweber Olivér (Szeged), Balogh Botond (BVSC).
Szövetségi edző: Kovács Róbert
Másodedző: Lukács Gergely
Kapusedző: Kardos István

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.