2019. szeptember 18.
Újabb gólzápor a címvédőtől
Harmadik bajnokiját is magabiztosan nyerte meg az FTC-Telekom Waterpolo, melyben a fiatalok is megvillantak.

20, majd 18 gól. Ennyit lőtt a szezon első két bajnoki meccsén a Ferencváros férfi vízilabdacsapata és arra lehetett számítani, hogy a harmadik fordulóban is hasonló számot produkál majd, hiszen a még nyeretlen Tatabánya látogatott a Népligetbe. Ezúttal Varga Dénes, Vámos Márton és Mezei Tamás kapott pihenőt a szakmai stábtól, ott volt viszont a csapatban a korábban sérüléssel bajlódó Sedlmayer Tamás és Aaron Younger, akiknek ez volt idénybeli első fellépésük.

A korábbi találkozók elején kicsit nyikorgott a Fradi támadógépezete, most viszont már az első percektől domináltunk. Jansik Szilárd, Zalánki Gergő és Aaron Younger góljaival gyorsan 3-0-s előnyre tettünk szert, hátul pedig hatékonyan zártunk, de ha lövéshez jutottak a vendégek, akkor Gárdonyi András hárította a próbálkozásokat. Dicséret járt a védelemnek, mert a Tatabánya több, mint nyolc perc alatt csak két ötméteresből tudott betalálni, 5-2 után ráadásul egy ötgólos sorozatot hoztunk! Eredményes volt Jaksic, Jansik, Zalánki, Giannis Fountoulis pedig duplázott. A vendég csapat 14 perc játék elteltével szerezte meg az első gólját mezőnyből (10-3),  a nagyszünetig viszont még tovább nőtt a különbség, így 13-4-es állással fordultunk.

Ezután kicsit leült az iram és hosszú percekig egyik csapat sem tudott a kapuba találni. A harmadik negyedet 3-2-re el is veszítettük, de az utolsó játékrészben újra rákapcsoltunk, köszönhetően a fiataloknak, akik bizonyítani akartak Varga Zsoltnak. Az ifista Szabó Bence három, míg Nyíri Balázs két góllal zárt és épp az ő összjátékuk után számolt rá a Fradi-tábor tízet az ellenfélre (18-8) négy perccel a vége előtt. Mivel az utolsó támadásig komolyan vette csapatunk a meccset, még tovább növelte előnyét, így 21-9-es győzelmet aratott.

Játékosaink mellett a szurkolótábor is kitett magáért, hiszen végig éltették az együttest, amiért szeretnénk köszönetet mondani! Ti vagytok a legjobbak!

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz, 3. forduló – 2019.09.18.

Budapest, FTC-MVM Sportközpont, Népligeti uszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – Tatabánya 21-9 (5-1, 8-3, 2-3, 6-2)

Gólszerzőink: Szabó 3, Younger 3, Zalánki 3 Jansik 2, Jaksic 2, Fountoulis 2, Pohl 2, Nyíri 2, Constantin-Bicari, Kállay 1-1

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.