2023. november 5.
Újabb győztes rangadó
Az FTC-Telekom férfi pólósai a BVSC és a Herceg Novi után a Honvéd ellen is győzni tudtak bő egy héten belül.

Kemény sorozatot zárhatott le vasárnap este Nyéki Balázs legénysége, hiszen múlt hét szombaton a BVSC-vel indult el a rangadók sorozata, mely találkozón a félidei 5-5 után 13-9-re nyertünk. Következett aztán a Herceg Novi elleni BL-ütközet kedden, ahol csupán egyszer vezetett a hazai együttes, azt is 1-0-nál, végül 17-10-es sikert aratott férfi vízilabdacsapatunk Trebinjében. Ahogy a mondás tartja, három a magyar igazság, így harmadjára is sikerrel jártunk, ezúttal a Honvéd ellen 12-9-re.

Egy gyönyörű találattal kezdett Edoardo Di Somma, viszont hamar jelezte ellenfelünk is, hogy vissza akar vágni a Magyar Kupa-elődöntőben elszenvedett vereségért, kétszer is eredményes volt büntetőből (2-1). Azzal azonban a Kőér utcaiak sem tudtak mit kezdeni, amikor gyors és pontos labdákkal ziláltuk szét az emberhátrányos védekezésüket, az akció végén Molnár Erik vitte be a végső csapást. Riválisunk nem adta fel, már 4-2-re is elmentek, amikor tudtunk zárkózni, végül 5-3 lett az első negyed vége.

Folytatódott az adok-kapok, de csak egy kör erejéig, részünkről Di Somma, a Honvédtól Kiss Bálint volt eredményes. Ezt azonban egy Luca Damonte-show követte, hiszen előbb Fekete Gergőnek, majd Jansik Szilárdnak adott kísértetiesen hasonló gólpasszt olasz légiósunk, majd mindkét játékos elismerően mutatott ki csapattársára (6-6). Másik balkezesünk, Nagy Ákos jeleskedett, hiszen fiatal sportolónk hatalmasat blokkolt, hogy aztán a vezetést is megszerezze. Ezt követően a Honvéd futott az eredmény után, hamar jött is az egyenlítés 7-7-re.

Több mint fél negyed telt el gól nélkül, amikor ismét Damonte szolgálta ki Jansikot egy időkéréses emberelőnynél. Majd folytatta 12-es kiválóságunk, hiszen Vigvári Vendellel robogott a kapura, a labdát utóbbi játékos kapta, aki továbbadta Damonténak, ő viszont ezúttal is csapattársa kiszolgálását választotta, ezzel negyedik gólpasszát adta. Tizenhárom másodperccel a harmadik negyed vége előtt Di Somma felrobbantotta a Népligetet találatával (10-7).

A záró felvonásban négy szerzett gólon osztozkodtak a felek, tőlünk Dusan Mandics és Fekete járt sikerrel a kapu előtt, így 12-9-re nyertük meg az összecsapást. Legközelebb jövő hét szombaton játszunk az Eger ellen a Császár-Komjádi Sportuszodában 12 órától.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I.

Alapszakasz 9. forduló – 2023. november 5., vasárnap 18:00

Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont

FTC-TELEKOM WATERPOLO-HONVÉD 12-9 (3-5, 4-2, 3-0, 2-2)

Gólszerzőink: Edoardo Di Somma 3, Jansik 2, Fekete 2, Mandics, Molnár, Nagy Ákos, Vigvári, Szabó 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.