2022. március 5.
Döntetlen a csúcsrangadón
Az utolsó támadásig izgalmas meccset vívtunk a bajnokságban második OSC-vel, 10–10 lett a vége.

A BVSC és a Honvéd elleni felvezetés után következett a csúcsrangadó: az OB1 táblázatán mögöttünk, a második helyen álló OSC-hez látogattunk, nyilvánvalóan nagy mérkőzésre volt kilátás.

Ennek megfelelően mozgalmasan alakult már az első negyed is: vezetett mindkét fél, az ötből egyetlen találat született csak akcióból, ugyanakkor akadtak kontrák, kézből kiperdülő labdák, nagy védések – szóval, ami csak lehet.

Szerencsére az előny azért hozzánk került, és 2–4-től sokáig egy-kétgólos előnyben voltunk. A mérkőzés során voltak igazi (világ)klasszis teljesítmények mindkét oldalon, aminek az lett a részeredménye, hogy a harmadik szünet előtt kiegyenlített az OSC.

Csakhogy a pihenő előtt visszavettük a vezetést, és a nem sokkal korábban gyönyörű találatot szerző Daniil Merkulov hátul blokkolt egyet, úgyhogy 9–8-as előnnyel fordulhattunk az utolsó negyedre!

Ezzel azonban messze nem dőlt még el a meccs, mert a másik magyar Bajnokok Ligája-klubban is maradt erő, és 24 másodperccel a vége előtt emberelőnyből egyenlített.

Ezután és főleg előtte volt esélyünk a mérkőzés eldöntésére, ám végül 10–10-es döntetlennel ért véget a rangadó, ami után továbbra is, a mezőnyből egyedüliként veretlenül és négypontos előnnyel vezetjük a táblázatot.

Most következik egy kis válogatott-szünet, aztán folytatódik a rangadók sora a Vasassal és a Szolnokkal!

E.ON FÉRFI OB1, 23. FORDULÓ
OSC–FTC-Telekom Waterpolo 10-10 (2-3, 2-3, 4-3, 2-1)
Gólok: Vigvári 3, Damonte 2, Vámos 2, Jansik 1, Merkulov 1, Német 1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.