2020. szeptember 23.
Út a négyes döntőig
Sorozatban harmadszor nyerheti meg a Magyar Kupát az FTC, amely hibátlanul menetelt az elődöntőbe.

Ezen a hétvégén rendezik a férfi vízilabda Magyar Kupa Négyes Döntőjét a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszodában, ennek apropóján pedig felidézzük, hogyan is jutott el a sorozat végső szakaszáig a címvédő FTC-Telekom Waterpolo.

A CSAPATÉPÍTÉS

A történet nem is feltétlenül az első mérkőzéssel kezdődik, hanem ott, hogy a felkészülés kezdete előtt megsérült csapatkapitányunk, Varga Dénes és ha ez nem lett volna elég csapás a Fradinak, akkor jött az újabb hidegzuhany az új szezon rajtja előtt négy nappal. Zalánki Gergő is kidőlt a sorból. Abban a pillanatban ki lehetett jelenteni, hogy a Pro Reccóba igazoló univerzális pólós, Aaron Younger és két magyar klasszisunk ideiglenes elvesztésével új csapatot kellett építenie Varga Zsoltnak. Ugyan a lejáró szerződésű Kállay Márk mégis maradt a Népligetben, de a korábbi évekkel ellentétben ezúttal nem érkezett nagy név a keretbe, „csak” két fiatal tehetséget igazoltunk.

Vigvári Vendel az FTC legeredményesebb játékosa a Magyar Kupa eddigi mérkőzései után - 9 meccs / 27 gólVigvári Vendel az FTC legeredményesebb játékosa a Magyar Kupa eddigi mérkőzései után - 9 meccs / 27 gól

ERŐDEMONSTRÁCIÓ

Az UVSE-től érkező Vigvári Vendel és a Debrecent elhagyó Fekete Gergő azonban már az első mérkőzéseken is remek teljesítménnyel rukkolt elő és megmutatta, hogy miért őket választotta ki a klub vezetősége és a szakmai stáb. Előbbi három, míg utóbbi csapata legeredményesebb játékosaként öt góllal mutatkozott be a Fradiban, amely a Magyar Kupa nyitányán 25-5-re legázolta a Pécs együttesét. Az FTC ezen kívül 22-7-re győzte le a KSI-t, majd 17-4-re a Miskolcot és jutott tovább az első helyen a csoportkör első fordulójából. A 64 lőtt gól messze a legtöbb volt a sorozat ezen szakaszában.

DÖCÖGŐS FOLYTATÁS

A következő héten újabb három meccs várt ránk, ám itt már jobban meg kellett küzdeni a győzelemért. A második csoportkör nyitányán az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Hosnyánszky Norberttel és a világbajnok Decker Ádámmal megerősített Honvéd az első negyedben még tudta tartani a Fradit, ám a négygólos Giannis Fountoulis vezérletével 13-8-ra nyerni tudtunk. Az UVSE elleni 10-1-es félidő után kiengedtünk és lett 14-8 a vége, majd zárásként a Debrecent múltuk felül 10 góllal és győztünk 14-4-re. Az újabb hibátlan teljesítmény és az első hely azt eredményezte, hogy a folytatásban elkerültük a szintén első helyen továbbjutó OSC-Szolnok-Vasas hármast.

Varga Dénes sérülésével nagyobb szerep hárult Giannis Fountoulisra, aki remek játékkal és gólokkal bizonyítottVarga Dénes sérülésével nagyobb szerep hárult Giannis Fountoulisra, aki remek játékkal és gólokkal bizonyított

MATEK ÉS GÓLZÁPOR

A harmadik kör egy parázs BVSC elleni meccsel kezdődött, ahol a játékvezetők nehezen tudták kordában tartani az indulatokat, melyben végül Sedlmayer Tamást ütésért cserével kiállították, majd később el is tiltották két mérkőzésre. A találkozó nagy részében irányított a Fradi, amely 15-10-es sikerrel zárt. Jött a Miskolc, melyet két héttel korábban 17-4-re győztünk le, ezúttal 18-7-es végeredmény született. Ekkor már biztos volt, hogy az utolsó meccstől függetlenül ott leszünk a legjobb négy között, ám az még kérdéses volt, hogy hányadik helyen jutunk tovább és mely csapat lesz az ellenfelünk az elődöntőben. Számolgatni nem tudtunk, ugyanis riválisaink utánunk játszottak, úgyhogy a mi dolgunk az volt, hogy minél nagyobb arányú győzelmet arassunk, hiszen az várható volt, hogy mindenki hibátlanul végez majd és a gólarány dönt majd. Ezt jelezte is Varga Zsolt a játékosainak, akik ezek után nem kegyelmeztek az Egernek és a 8! góllal záró Vámos Márton irányításával a csempe alá döngölték a hevesieket. A vége 24-3 lett! Az FTC +42-es gólarányát megközelíteni sem tudták az ellenfelek, így az OSC (+27), a Szolnok (+21) és az utolsó meccsét elvesztő Vasas előtt ismét az első helyen végzett. Ezzel kialakult tehát a legjobb négy és az elődöntők párosításai. FTC-Vasas és OSC-Szolnok.

Vámos Márton kilenc próbálkozásból nyolc gólt szerzett az Eger ellenVámos Márton kilenc próbálkozásból nyolc gólt szerzett az Eger ellen

TÖBB, MINT EGY HÓNAPOS HALASZTÁS

Már egy hónapja túl lennénk a finálén, ám az augusztus közepére tervezett négyes döntőt el kellett halasztani. Sajnos csapatunkban négy játékos koronavírus-tesztje is pozitív lett, ezzel pedig két hetes karanténba vonult a Fradi teljes kerete és nem tudta vállalni a szereplést. Ezt követően már majdnem megjelölt egy új időpontot a Magyar Vízilabda Szövetség, ám a másik három csapatnál is több vízilabdázóról kiderült, hogy megfertőződött. Heteken át húzódott a döntés, mígnem az elnökség tagjai egyetértettek abban, hogy a versenyek befejezése a vízilabdasport elsődleges érdeke, így szeptember 26-27-t jelölte meg új dátumként. Reméljük, hogy a következő napokban nem történik semmi váratlan esemény és a négy legerősebb csapat részvételével megrendezésre kerülhet a Magyar Kupa Négyes Döntője a vízilabda szentélyében, a Margitszigeten.

BENU FÉRFI MAGYAR KUPA NÉGYES DÖNTŐ

Budapest, Margitsziget - Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

Szeptember 26., Szombat - Elődöntők:

13:30 FTC MASTERS – OÁZIS MASTERS

14:15 MILLENNIUM MASTERS - OSC MASTERS

16:15 OSC - SZOLNOK

17:45 FTC - VASAS

Szeptember 27., Vasárnap - Helyosztók:

16:15 Masters bronzmérkőzés

17:05 Masters döntő

18:45 MK-Bronzmérkőzés

20:15 MK-Döntő

További információk:

Tv-közvetítés: M4 Sport (MK-meccsek), DIGI Sport (Masters-meccsek)

Napijegy: 4490 Ft 

Jegyek kaphatók az eventim.hu oldalon ITT

A korábban megváltott jegyek az alábbiak szerinte használhatóak fel az új időpontokra:

 - augusztus 12., délutánra szóló jegyek szeptember 26-án használhatóak fel,

 - augusztus 13., délelőttre szóló jegyek nem használhatóak fel, a jegyek visszaváltásra kerülnek,

 - augusztus 13., délutánra szóló jegyek szeptember 27-én használhatóak fel.

Cikkajánló

Bajnoki bronzérmesek serdülő pólósaink

Az FTC fiú vízilabdacsapata bronzéremmel fejezte be a 2024/25-ös országos döntőt Szegeden.

„Minden trófeát szeretnénk elhódítani!”

Férfi vízilabdacsapatunk megvédte bajnoki címét. A főszereplők értékeltek – VIDEÓ!

Rekordbajnok az FTC!

Legyőztük a Vasast, ezzel férfi csapatunk sorozatban negyedik, összességében a 27. bajnoki címét nyerte.

Egy győzelemre a címvédéstől

Mindkét eddigi mérkőzést megnyerte a döntőben az FTC-Telekom, amely szombaton bajnok lehet.

Csoportelsőként irány a Final Four

Gólerős játékkal megnyerte az FTC-Telekom vízilabdacsapata a szezon utolsó hazai BL-meccsét az Oradea ellen.

„Nagyot léptünk előre az első mérkőzéshez képest”

A Vasas elleni bajnoki döntő második mérkőzése után Nyéki Balázs és Vogel Soma értékelt – VIDEÓ!

A címvédés kapujában az FTC!

Újabb parázs csatában győzött az FTC-Telekom csapata a Vasas ellen a bajnoki döntő második felvonásában.

„A Fradi különleges helyet foglal el a szívemben”

Korábbi játékosunk és edzőnk, Bíró Attila a vízilabdában és a borászatban is a maximalizmusra törekszik.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin