2020. november 18.
UVSE-FTC 3-15: könnyed győzelem az UVSE ellen!
Csapatunk egy negyedet ugyan ajándékba adott, de így is tizenkét góllal múlta felül a Vincze-legénységet.

Az OB I 12. fordulójában a Komjádiban tette tiszteletét tabellát vezető csapatunk, az FTC-Telekom Waterpolo.

Finoman szólva is villámrajtot vettünk: Constantin-Bicari kezdte meg a gólgyártást, amit Jaksic előnyből, aztán Fountoulis egy könnyedén elvégzett ötméteresből rögvest kétgólosra duzzasztott. A negyed végén Vígvári Vendel két góllal - az elsőt megúszásból, majd pedig a Fekete által kiharcolt ötösből – keserítette a riválisnál pólózó testvérét, Vincét.

A kezdeti „rohanás” után álmatag folytatást tapasztalhattunk. Perceken át gólképtelennek bizonyultunk, némi reményt adva ezzel a Vincze Balázs által űzött-hajtott pályaválasztónak. Megjegyzendő, hogy az UVSE legnagyobb fegyvere ezúttal is Bisztritsányi Dávid volt, aki olykor ihletett formában (a meccs egészét lajtromba véve legalább 7-8 nagy védést mutatott be) hatástalanította a kevésbé pontos lövéseinket. A negyed záróakkordja azonban Varga Dénesnek jutott, aki 5 méterről a tőle megszokott klasszis megoldást választva ejtette át az UVSE hálóőrét. Hosszú idő után először vesztettünk el egy negyedet (1-2 a mi szemszögünkből nézve).

A nagyszünetet követően Fekete Gergő pillanatai következtek: a 20 éves korára igen érett játékra képes játékosunk először egy jól kivitelezett kontra végén talált be, majd egy elveszettnek hitt labdát begyűjtve talált a hálóba. A mérkőzés ezen szakaszára ismét összeállt a védekezésünk, rendre „látótávolságon” kívül tartottuk ellenfelünket. Nikola Jaksic is megrázta magát, remek passzokkal vétette észre magát, és ha kellett maga is feliratkozott a góllövők közé. Az olimpiai és világbajnok szerb remeklésének is köszönhetően 10-3-al fordultunk az utolsó negyedre.

A záróetap során Jaksic és Constantin-Bicari 2-2 alkalommal villant. Kanadai centerünk rendre üresen várta a labdát, esélyt sem adva a hajrára teljesen elfáradó UVSE bekkjeinek.  Ebben a negyededben a 2002-es születésű Nyíri Balázs is több időt tölthetett a vízben, és olykor könnyed megoldásokkal vétette észre magát.

A mérkőzés végül 15-3-ra nyerték Varga Zsolt legényei, akik pénteken a Szívós Márton vezette Honvédot látják vendégül a Népligetben.

Férfi vízilabda, OB I ALAPSZAKASZ, 12. forduló

Császár-Komjádi Uszoda

UVSE-Hunguest Hotels–FTC-Telekom Waterpolo 3-15
Gólszerzőink: Constatin-Bicari 4, Jaksic 4, Fountoulis 2, Fekete 2, Vígvári 2, Varga Dénes 1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.