2021. március 3.
Vámos visszatért, simán nyert az FTC-Telekom
Pólósaink héttel verték a Dinamo Tbilisit a Bajnokok Ligája második buborékjának 2. mérkőzésén.

Az FTC-Telekom Waterpolo kedden 11-10-re győzött a Bajnokok Ligája második buborékjának első mérkőzésén a Barceloneta ellen, szerdán pedig újabb találkozó várt rá, ezúttal a Dinamo Tbilisivel szemben.

Zalánki Gergő találatával nyitottuk meg a gólcsapot az első negyedben, amit a visszatérő Vámos Márton duplázott meg. Két perc után Vigvári Vendel gyors egymásutánban kétszer köszönt be, így hamar nagy előnyre tettünk szert (4-0).

Öt lőtt gól után kaptuk az elsőt, de ez semmit sem változtatott a mérkőzésen, tovább folytatódott a Fradi-henger és hárommal válaszoltunk a Tbilisinek, Nicolas Constantin-Bicari és Jansik Szilárd büntetője után Sedlmayer Tamás mindenki fölé emelkedve lőtt, így 8-1-re vezettünk a félidőben.

Pohl Zoltán pontozódott ki a harmadik negyed közepén, majd a grúz csapat megszerezte második gólját ebből az előnyből; edzőjük Dejan Stanojevic rendkívül hangos vezényszavai betöltötték az egész Duna Arénát.

Ezután Jansik törte meg a hosszú, hat és fél perces Fradi gólcsendet, szépen járattuk végig a labdát és könnyű helyzet alakult ki a kapás oldalon (3-9). Belefért Nikola Jaksic elhibázott ötméterese is és hatgólos előnnyel fordultunk az utolsó negyedre.

Vogel Soma jól védett és a védekezésünk továbbra is rendben volt, de támadásban ismét egy bő kilenc perces gólcsendet tört meg Vámos, aki másodszor veszélyeztetett az akcióban és a második lövése Vigvári passzából már gólt ért (3-10). A mérkőzés utolsó találatát Constantin-Bicari szerezte, az FTC-Telekom könnyed meccsen hét góllal, 11-4-re győzte le a Dinamo Tbilisit.

A mieink ezzel a csoport élére ugrottak 12 pontjukkal, mögöttünk második az ugyanennyi egységgel rendelkező Brescia, míg a harmadik, kilencpontos Barceloneta egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Férfi vízilabda - Bajnokok Ligája, csoportkör

2. Torna, Duna Aréna, Budapest

Dinamo Tbilisi-FTC-Telekom 4-11 (0-5, 1-3, 2-1, 1-2)

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.