2023. május 3.
Vár a finálé!
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata legyőzte a Honvédot és újra ott van a magyar bajnokság döntőjében.

Kifejezetten jó helyzetből várta csapatunk az elődöntő küzdelmeit, hiszen alapszakasz-győztesként a negyedik helyen záró Honvéddal csapott össze, aki ellen, a megszerzett két bajnoki győzelemnek köszönhetően hat ponttal kezdett a hét pontig tartó párharcban. Szoros meccsnek ígérkezett, hiszen a vezetést is a Kőér utcaiak szerezték meg, ezután viszont beindult a zöld-fehér úthenger.

Szebbnél-szebb találatok követték egymást és minden hangszeren játszott csapatunk. Jansik Szilárd egyszerűen oldotta meg az egyenlítést, óriási erővel lőtte meg a labdát, ami a kapufáról jutott a „gólvonal” mögé. Ezután a csapatmunka kapott főszerepet, amellett, hogy kiválóan védekeztünk, elöl is remekelt az összjátékunk. Varga Dénes nagyszerűen adta oda Molnár Eriknek, aki szépen húzta be a labdát a kapuba. Argiropulosz-Kanakakisz adta ezután Vigvári Vendelnek a labdát, aki két védő szorításában akár büntetőt is kaphatott volna, de inkább az akciózás mellett döntött, helyesen. Végül Varga kapott nagyszerű labdát, majd a háta mögött juttatta kapuba a játékszert.

Szorosabb negyedeket hozott a meccs hátralévő része, kivétel nélkül 2-1-es győzelemmel zártuk a játékrészeket. A félidő előtt Danyiil Merkulov talált be, majd Ekler Zsombor válaszolt rá, végül Argiropulosz-Kanakakisz értékesített egy kettős emberelőnyt és állította be a 6-2-es félidei állást.

Görög légiósunk az egyik, majd a másik oldalon is betalált, hiszen ő indította el a második félidőt is. Német Toni is feliratkozott a góllövők közé, majd ellenfelünk zárkózott 8-3-ra. Vigvári Vendel, Varga Dénes és Nagy Ádám örvendeztették meg szurkolóinkat, akik ekkor már extázisban ünnepeltek a lelátón és a Honvéd negyedik találata sem szegte kedvüket. A Ferencváros 11-4-re megnyerte tehát az elődöntő első mérkőzését, így az alapszakaszból hozott két sikerrel és a mai győzelemmel gyorsan lezárta a párharcot. Varga Zsolt csapata ezzel bejutott a bajnokság döntőjébe és harcolhat a címvédésért, valamint a 25. bajnoki trófeáért.

Négy kapott góllal zártuk a mérkőzést, ami extra teljesítmény mind a védelemtől, mind Vogel Somától, ezzel pedig mindenképpen sikerült javulnunk a Marseille elleni vereség óta. Legközelebb május 12-én a BL-csoportunkat vezető Brescia csapatát fogadjuk szintén a Komjádiban, majd jön a bajnoki finálé az OSC ellen. Az első felvonást május 16-án rendezzük hazai környezetben, az aranyéremhez pedig két győzelemre lesz szükségünk.

A bajnoki döntő menetrendjét a későbbiekben ismertetjük a közösségi oldalakon és a fradi.hu-n.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I
Elődöntő, első mérkőzés, 2023.05.03., szerda, 20.45
Császár-Komjádi Sportuszoda
FTC-TELEKOM WATERPOLO – EPS-HONVÉD 11-4 (4-1, 2-1, 2-1, 3-1)
Az FTC gólszerzői: Argiropulosz-Kanakakisz 2, Vigvári 2, Varga D. 2, Molnár, Merkulov, Jansik, Német, Nagy 1-1

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.