2019. február 27.
Varázslatos kezdés, magabiztos siker
Könnyedén nyerte meg az FTC-Telekom Waterpolo férfi együttese a szerb Crvena Zvezda elleni hazai BL-meccset.

Még nem is rezdült meg a vendég Crvena Zvezda csapatának hálója, de már az egész uszoda ünnepelt. Ennek „okozója” pedig nem más volt, mint az FTC-Telekom vezetőedzője Varga Zsolt, aki a mérkőzést megelőzően vehette át a világ legjobb edzőjének járó díjat, amit az öt kupával záruló tavaly évért érdemelt ki jogosan. A hír már 2018 utolsó napjaiban napvilágot látott, de a rangos elismerésért járó díjat most vehette át a szakember a Vízilabdaedzők Világszervezetének képviselőitől, Dragan Jovanovicstól és Dr. Vincze Balázstól.

A Fradi játékosai ezek után mindent megtettek azért, hogy ők is hasonló ovációra késztessék a szurkolókat. Alig telt el három perc, de már 4-0-ra vezettünk Német Toni duplájával, valamint Vámos Márton és Varga Dénes góljával. Ezután a vendég Crvena Zvezda is betalált (4-1), a negyed végére azonban kaptak még kettőt, így jóformán már ekkor eldöntötték a mieink a meccset.

A 6-1-es első játékrész után már sejteni lehetett, hogy ebből nagyon nagy kiütés lesz. A Ferencváros nem állt le a szünetig és varázslatos megmozdulásokkal hétgólos előnyre tett szert. Mindenki élvezte a játékot a Fradiban, amit nagyon jó volt látni. Érdemes megjegyezni, hogy Belgrádban 4-2-re vezettünk az első félidőben, míg most 10-3 állt az eredményjelzőn…

Ezek után természetesen lankadt a koncentrációnk és sikerült a szerbeknek faragniuk a hátrányon. 11-6-ot követően azonban jött Gór-Nagy Miklós duplája, Sedlmayer Tamás és Nikola Jaksic találata pedig azt jelentett, hogy 11 mezőnyjátékosunkból 10 gólt szerzett. Az utolsó percekben Slobodan Nikic góljánál rászámoltuk a Zvezdára a tízet, hiszen már 17-7-re vezettünk. A végén már nem figyeltünk annyira védekezésben, így a vendégek kicsit kozmetikáztak az eredményen. Az FTC 17-9-re nyert és magabiztosan zsebelte be a három pontot.

LEN FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör 9.forduló, 2019.02.27., szerda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – CRVENA ZVEZDA 17-9 (6-1, 4-2, 5-4, 2-2)

Gólszerzőink: Vámos 3, Német, Varga, Nikic, Younger, Gór-Nagy 2-2, Jansik, Jaksic, Sedlmayer, Kállay 1-1

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.

Nyerni megyünk Barcelonába!

A BL-csoportban két győzelemmel álló férfi pólósaink újabb lépést tennének a Final4 felé.