2024. február 7.
VB 2024: Büntetőkkel nyertünk
A magyar férfi vízilabda-válogatott nyert az olaszok ellen, és így óriási lépést tett a csoportelsőség felé.

Nagy valószínűséggel a csoportelsőségről és az egyenes ágon negyeddöntőbe jutásról döntött az Olaszország elleni csoportmérkőzés a dohai világbajnokságon. A kisebb betegséggel bajlódó Varga Dénes és a fiatal Tátrai Dávid nem került keretbe, tehát Vogel Somával, Pohl Zoltánnal, Nagy Ádámmal, Fekete Gergővel, Német Tonival és Jansik Szilárddal a fedélzeten ugrott vízbe Varga Zsolt csapata. Pár játékosnak még friss emlékei lehettek az olaszokkal kapcsolatban, hiszen a januári Európa-bajnokságon kétszer is találkozott a két együttes, igaz, a magyarok egy megfiatalított kerettel nyertek öt góllal, majd a bronzmérkőzésen adta vissza riválisunk ezt, egy betegségek miatt foghíjas magyar férfi vízilabda-válogatottnak.

Egy perc sem telt el, és Manhercz Krisztián máris vezetést szerzett, de várható volt, hogy fej-fej mellett haladtak a felek. Edoardo Di Somma egyenlített, és a vezetés is a taljánoknál volt ezután, de sikerült egyenlíteni a negyed vége előtt (2-2). Kimondottan jól kezdtük a második felvonást, hiszen Fekete, majd Zalánki Gergő is feliratkozott a góllövőlistára (4-2). Viszont nagyjából félperc alatt egalizált ellenfelünk.

A lendület meg is maradt az olaszoknál, hiszen szerencsével, de elhúztak 6-4-re, majd 7-5-re is, viszont a játékrész végére ismét döntetlenre alakítottuk az állást. Nehéz dolgunk volt a záró negyedben, mivel másfél perccel a lefújás előtt zárkóztatott Jansik Szilárd, majd egyből utána szinte Zalánki úszott meg, és befejezte a ziccert. Ezzel 9-9 lett a rendes játékidő vége, és jöhettek a büntetők.

Joggal félnek a játékosok Vogel Somától, aki ezúttal is stabil teljesítményt hozott, az ötmétereseknél pedig az első két lövés kapásból kimaradt, ami kapusunk felé tartott, viszont mi is hibáztunk a győzelem kapujában, így folytatódott a párbaj. Ennek a nyolcadik körben vetett véget Vogel, akinek védése után Zalánki eldöntötte a találkozót.

Ezzel a győzelemmel a csoportelsőség és az egyenes ágon negyeddöntőbe jutás kapujában állunk. Egy Kazahsztán elleni győzelemmel pedig be is lépünk azon. A mérkőzés péntek reggel 8-kor kezdődik magyar idő szerint.

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, DOHA

Férfi vízilabda torna

Csoportkör, 3. mérkőzés – 2024. február 7., szerda 18:30

MAGYARORSZÁG – OLASZORSZÁG 9-9 (2-2, 2-2, 3-3, 2-2) - ötméteresekkel 6-5

Gólszerzőink: Zalánki 4, Manhercz 4, Vámos 3, Vigvári 2, JANSIK, FEKETE 1-1

FTC-fölény a BL álomcsapatában

Három játékost és az edzőt a Bajnokok Ligája-győztes FTC-Telekom vízilabdacsapata adja az év csapatába.

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.