2024. február 9.
VB 2024: Varga újra játékban, megvan a negyeddöntő
A magyar férfi vízilabda-válogatott egy kapott góllal zárt a csoportban a kazahok ellen a dohai vb-n.

Először játszott a dohai világbajnokságon Varga Dénes, aki betegség miatt később csatlakozott a válogatotthoz. Ugyan az olaszok ellen már ott lehetett volna a meccskeretben, de az olimpiai, világ- és Európa-bajnok klasszis még nem volt bevethető állapotban a kihagyás miatt, így a lelátóról nézte, ahogy a magyar csapat fantasztikus hajrával egyenlített, majd ötméterespárbajban nyert a csoportrangadón. Az utolsó fordulóban már Dumival küzdöttünk azért Kazahsztán ellen, hogy első helyen végezve egyből a negyeddöntőbe jussunk. Világklasszis 10-esünk a 10. világbajnokságán ugrott vízbe, ezzel pedig rekorder lett. Mellette ott volt még a Fradiból Német Toni, Nagy Ádám, Fekete Gergő, Pohl Zoltán és Vogel Soma is a keretben.

Hoztuk a percenkénti gólátlagot az első negyedben, emellett pedig hibátlan védekezést produkáltunk hátul. Itt már tudni lehetett, hogy a negyeddöntőre gyakorolhatunk ezzel az ütközettel, Nagy Ádám is betalált, Vigvári Vince pedig három találattal örvendeztette a magyar szurkolókat. Ezután kicsit visszavettünk a lendületből és csupán 5-0-ra hoztuk a második negyedet (13-0), amihez Varga amolyan „Dumis” találattal járult hozzá, két védővel a nyakában a víz alól ziccerben talált be.

A játékosok a meccs közben megfogalmazhatták magukban azt a részcélt, hogy kapott gól nélkül hozzák le ezt a találkozót, elöl pedig továbbra is potyogtak a gólok. Varga és Nagy Ádám kettőt, Fekete és Német egyet-egyet lőtt, de Zalánki és Angyal is eredményes volt a fordulás után (21-0). Egy hibátlan záró felvonás és egy Pohl Zoltán-gól kellett ekkor mindössze ahhoz, hogy tökéletes meccset zárhassunk. Előbbi esetben nem jártunk sikerrel, ugyanis végül betaláltak a kazahok, de Pohl eredményes lövésével minden mezőnyjátékosunk feliratkozott a góllövőlistára a magyar gárdából. A találkozó végeredménye 27-1 lett, ezzel pedig a hétvégi szünet után várhatjuk ellenfelünket, amely várhatóan majd a Franciaország-Ausztrália nyolcaddöntő győztese lesz.

Fotó: Kovács Anikó/MVLSZ

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, DOHA

Férfi vízilabda torna

Csoportkör, 3. mérkőzés – 2024. február 9., péntek 8:30

KAZAKHSZTÁN – MAGYARORSZÁG 1-28 (0-8, 0-5, 0-8, 1-7)

Gólszerzőink: Vigvári 5, NAGY 4, Angyal 4, VARGA 3, Zalánki 3, NÉMET 2, Manhercz 2, Tátrai 2, FEKETE, POHL, Kovács

FTC-fölény a BL álomcsapatában

Három játékost és az edzőt a Bajnokok Ligája-győztes FTC-Telekom vízilabdacsapata adja az év csapatába.

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.