2024. február 15.
VB 2024: Vereség a szerbek ellen
A magyar férfi vízilabda-válogatott 11-10-re kikapott, így a 7. helyért játszik a dohai vb-n.

Nemzeti csapatunk a világbajnokság negyeddöntőjében vereséget szenvedett a kiválóan hajrázó franciák ellen, és az 5-8. helyért folyó küzdelmek sem ígértek könnyed játszmákat, hiszen az első körben Szerbia válogatottja jött szembe velünk. Dusan Mandicsék ellen Pohl Zoltán kivételével minden FTC-játékos ott volt a keretben, tehát Varga Dénes, Jansik Szilárd, Vogel Soma, Német Toni, Fekete Gergő és Nagy Ádám is szembe szállt a legnagyobb riválisunk ellen, ahol sem volt játékosunk, Nemanja Ubovics, sem világklasszisunk, Dusan Mandics nem volt bevethető.

A horvátországi Eb-n a fiataloknak sikerült legyűrnie a szerbeket ötméteresekkel a legjobb nyolc között, és ezúttal is szükség volt egy győzelemre. Viszont nem indult álomszerűen az ütközet. Igaz, Kovács révén előnyre tettünk szert, de fordítani tudtak a szerbek, Varga egyenlített, de 5-2-es hátránnyal zártuk az első játékrészt.

Ezt a hátrányt gyönyörűen dolgoztuk le, hiszen öt percig hibátlanul működött a védekezésünk, és nem találtak rést rajta, Zalánki után Nagy szépített, végül Varga már a második találatával egalizált (5-5). Ezután fej-fej mellett haladtunk, és mindig tudtunk válaszolni ellenfelünk góljára, először Zalánki büntetőből, majd Német egy gyönyörű centerakcióval tartotta a lépést. Ezzel viszonoztuk az 5-2-es negyedet (7-7).

Sok ideig egyetlen szerb találat esett a harmadik negyedben, majd megint nem rajtunk volt a sor, pedig mi is bombáztuk a kaput, de az eredményjelzőn 9-7 állt, Szerbia vezetett. Zalánki furcsán megpattant labdája azonban reményt adott az utolsó felvonásra (9-8). A nehéz helyzet viszont ezután jött, mivel 11-8-ra húzott el ellenfelünk, innen megpróbáltunk visszakapaszkodni, ami 11-10-ig könnyedén ment, de aztán az utolsó támadásunkban, amikor Vogel is feljött a kapu elé, nem jártunk sikerrel. Így kikaptunk Szerbia ellen, és Montenegró következik szombaton a 7. helyért, magyar idő szerint 9.30-kor.

Fotó: Derencsényi István/MVLSZ

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, DOHA

Férfi vízilabda torna

5-8. helyért, 1. mérkőzés – 2024. február 15., csütörtök 12:30

SZERBIA - MAGYARORSZÁG 11-10 (5-2, 2-5, 2-1, 2-2)

Gólszerzőink: Zalánki 3, VARGA 2, NAGY, NÉMET, JANSIK, Kovács, Vigvári 1-1

FTC-fölény a BL álomcsapatában

Három játékost és az edzőt a Bajnokok Ligája-győztes FTC-Telekom vízilabdacsapata adja az év csapatába.

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.