2019. július 15.
Vb-rekorddal kezdtek a férfi pólósok
Magabiztos, 24-4-es sikerrel kezdte a dél-koreai világbajnokságot a magyar férfi vízilabda-válogatott.

Könnyed bemelegítésnek ígérkezett a magyar férfi vízilabda-válogatott első mérkőzése a világbajnokságon, hiszen az az Új-Zéland volt az ellenfél, amely története során mindössze egyszer nyert vb-n, 2007-ben Japán ellen. Persze azt nem lehetett várni, hogy 64! gólt lövünk, mint női csapatunk, de Vámos Mártonék is alaposan megszórták ellenfelüket. Manhercz Krisztián szerezte a magyarok első vb-gólját, az első negyedet pedig 4-0-val zártuk. Új-Zéland 6-0-nál lőtte meg első találatát (6-1), de ezután ismét jött egy 6-0-s sorozat, amikor ismét betaláltak.

A félidőben egyébként 11-1-es állásnál kapust cserélt Märcz Tamás, így Nagy Viktort az FTC-s Vogel Soma váltotta, aki ezzel átesett a tűzkeresztségen és bemutatkozott a vb-n Jansik Szilárdhoz és Sedlmayer Tamáshoz hasonlóan. Pohl Zoltánra még vár a debütálás, ugyanis a Világliga Szuperdöntőjében eltiltást kaptunk, amit a vb-re is magával vitt a válogatott, a szövetségi kapitány pedig úgy döntött, hogy ezúttal az FTC bekkjét pihenteti.

Szorosnak egyáltalán nem lehetett tekinteni a meccset, hiszen a negyedik játékrészt 17-3-as vezetésről kezdtük, de a nagy előny tudatában is végig nagy iramot diktáltunk. Az utolsó percekben egyedül Sedlmayer Tamás nem talált még be 10 mezőnyjátékosunkból, de ötméteresből ő is feliratkozott a gólszerzők közé. A támadások mellett védekezésben is nagyon koncentráltak voltak a mieink, hiszen Új-Zéland 33-szor lőtt a kapunkra, de ebből csak négyszer volt eredményes.

Magyarország végül 24-4-es győzelemmel kezdte a világbajnokságot, ráadásul rekordot is döntött, hiszen ezelőtt soha nem nyert még 20 góllal. A korábbi csúcsot is új-zélandiak ellen tartottuk, amikor 2007-ben 21-5-re múltuk felül őket. A folytatás jóval nehezebbnek ígérkezik, mivel az Európa-bajnoki ezüstérmes spanyolok ellen játszunk magyar idő szerint szerda hajnalban 4:10-től. Ott a csoportelsőség lesz a tét!

18. FINA VILÁGBAJNOKSÁG, KVANGDZSU

FÉRFI VÍZILABDA, Csoportmérkőzés, C-csoport 1. forduló

Új-Zéland – Magyarország 4-24 (0-4, 1-7,2-6, 1-7)

Gólszerzőink: ZALÁNKI 4, Manhercz K., VÁMOS, Bátori, Angyal 3-3, JANSIK, VARGA, MEZEI 2-2, Hárai, SEDLMAYER 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.