2019. április 17.
Végig vezetve nyertük meg a rangadót!
Egy jó formában lévő Szolnokot vert meg az FTC-Telekom Waterpolo, amely ezzel a sikerrel erőre kaphat!

Nagyon rossz előjelekkel utazott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata Szolnokra, hiszen legutóbbi két mérkőzését elvesztette a Bajnokok Ligájában, míg ellenfelünk bravúrgyőzelmet aratott hazai közönsége előtt a Jug Dubrovnikkal szemben. Fel volt adva tehát a lecke a mieinknek…

Óvatosan kezdett mindkét csapat, aminek egy lassú első negyed lett az eredménye. Csupán egyetlen gól esett, és az sem felállt védelemmel szemben, ugyanis egy labdaszerzés után Aaron Younger úszott meg és nem hibázott Nagy Viktorral szemben (0-1). A folytatásban felpörögtek a játékosok és egy hatgólos negyedet produkáltak: a hazaiak egyenlítése után (1-1) Slobodan Nikic csavart egy fej fölé pattintósat Nagy Viktornak! Gyönyörű mozdulat volt! Még ezt is egalizálta a Szolnok, ám 2-2 után erőre kaptunk és Nikola Jaksic, valamint Varga Dénes találatával 4-2-re sikerült elhúznunk. Már úgy tűnt, hogy ezzel az állással fordulnak a csapatok, amikor Zalánki Gergő a dudaszó előtt a félpályán túlról eleresztett lövése bepattant Vogel Soma kezéről. Balszerencse, de így is 4-3-ra vezettünk a szünetben.

Ez a gól azonban nem törte meg kapusunkat. Ugyan Milan Alekszics ötméteresét nem tudta kivédeni a harmadik negyed elején (4-4), de ezután két elképesztő bravúrt mutatott be, majd az ellentámadásból Younger kapufája után Vámos Márton talált be (4-5). Jött egy jelenet, ami kiverte a biztosítékot a hazaiaknál. Nikola Jaksic kotort be egy kapufáról lepattanó labdát, ami után két métert reklamáltak a szolnokiak, de a bíró gólt ítélt (4-6). Ezt percekig nem tudta megemészteni a hazai publikum és a kispad, ahol a vezetőedző Zsivko Gocic sárgát kapott heves reklamálásért. A negyed végén remekül használtuk ki a szolnoki zavart és egy emberelőnyt, melynek végén Német Toni húzta be a kapufánál a labdát és növelte háromra a különbséget (4-7).

7-5-re még felkapaszkodtak, de Vámos Márton eldöntötte a rangadót, mivel egymás után kétszer is betalált a hazai kapuba, így már 9-5-re vezetett a Ferencváros egy perccel a vége előtt! Ugyan kaptunk két gólt, de ez már nem veszélyeztette a győzelmünket. 9-7-re sikerült nyernünk riválisunk otthonában, ami azért is fontos, mert ha találkoznánk az elődöntőben, akkor két győzelmünknek köszönhetően 6-0-ról kezdenénk a hét pontig tartó párharcot.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 6. forduló, 2019.04.17., szerda

Szolnoki Sportuszoda

SZOLNOKI DÓZSA – FTC-TELEKOM 7-9 (0-1, 3-3, 1-3, 3-2)

Gólszerzőink: Vámos 3, Jaksic 2, Younger, Nikic, Varga, Német

Cikkajánló

Történelmi duplázás – két BL-érem, két nap alatt!

Így zajlott a máltai Final Four az FTC szemszögéből - VIDEÓ!

Ismét Európa élén zárta az évet az FTC!

Férfi pólósaink első helye mellett a lányok az ötödik helyre emelkedtek a European Aquatics ranglistáján.

Végső búcsú Haufe Tamástól

Június 26-án kísérik utolsó útjára az FTC néhai KEK-győztes vízilabdázóját.

Görög sztárigazolással erősödik az FTC

Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.

„Ez egy bronz, de úgy éltük meg, mint egy BL-győzelmet”

Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!

Bronzéremmel zártuk a BL-szezont

Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.

„Úgy küzdünk a bronzért, mintha BL-döntőt játszanánk”

Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!

Címet már nem tudunk védeni, de megküzdünk a bronzért

Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin