2019. április 17.
Végig vezetve nyertük meg a rangadót!
Egy jó formában lévő Szolnokot vert meg az FTC-Telekom Waterpolo, amely ezzel a sikerrel erőre kaphat!

Nagyon rossz előjelekkel utazott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata Szolnokra, hiszen legutóbbi két mérkőzését elvesztette a Bajnokok Ligájában, míg ellenfelünk bravúrgyőzelmet aratott hazai közönsége előtt a Jug Dubrovnikkal szemben. Fel volt adva tehát a lecke a mieinknek…

Óvatosan kezdett mindkét csapat, aminek egy lassú első negyed lett az eredménye. Csupán egyetlen gól esett, és az sem felállt védelemmel szemben, ugyanis egy labdaszerzés után Aaron Younger úszott meg és nem hibázott Nagy Viktorral szemben (0-1). A folytatásban felpörögtek a játékosok és egy hatgólos negyedet produkáltak: a hazaiak egyenlítése után (1-1) Slobodan Nikic csavart egy fej fölé pattintósat Nagy Viktornak! Gyönyörű mozdulat volt! Még ezt is egalizálta a Szolnok, ám 2-2 után erőre kaptunk és Nikola Jaksic, valamint Varga Dénes találatával 4-2-re sikerült elhúznunk. Már úgy tűnt, hogy ezzel az állással fordulnak a csapatok, amikor Zalánki Gergő a dudaszó előtt a félpályán túlról eleresztett lövése bepattant Vogel Soma kezéről. Balszerencse, de így is 4-3-ra vezettünk a szünetben.

Ez a gól azonban nem törte meg kapusunkat. Ugyan Milan Alekszics ötméteresét nem tudta kivédeni a harmadik negyed elején (4-4), de ezután két elképesztő bravúrt mutatott be, majd az ellentámadásból Younger kapufája után Vámos Márton talált be (4-5). Jött egy jelenet, ami kiverte a biztosítékot a hazaiaknál. Nikola Jaksic kotort be egy kapufáról lepattanó labdát, ami után két métert reklamáltak a szolnokiak, de a bíró gólt ítélt (4-6). Ezt percekig nem tudta megemészteni a hazai publikum és a kispad, ahol a vezetőedző Zsivko Gocic sárgát kapott heves reklamálásért. A negyed végén remekül használtuk ki a szolnoki zavart és egy emberelőnyt, melynek végén Német Toni húzta be a kapufánál a labdát és növelte háromra a különbséget (4-7).

7-5-re még felkapaszkodtak, de Vámos Márton eldöntötte a rangadót, mivel egymás után kétszer is betalált a hazai kapuba, így már 9-5-re vezetett a Ferencváros egy perccel a vége előtt! Ugyan kaptunk két gólt, de ez már nem veszélyeztette a győzelmünket. 9-7-re sikerült nyernünk riválisunk otthonában, ami azért is fontos, mert ha találkoznánk az elődöntőben, akkor két győzelmünknek köszönhetően 6-0-ról kezdenénk a hét pontig tartó párharcot.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 6. forduló, 2019.04.17., szerda

Szolnoki Sportuszoda

SZOLNOKI DÓZSA – FTC-TELEKOM 7-9 (0-1, 3-3, 1-3, 3-2)

Gólszerzőink: Vámos 3, Jaksic 2, Younger, Nikic, Varga, Német

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.