2022. november 30.
Vereség a BL második fordulójában Bresciában
Férfi vízilabdázóink minden hibáját könyörtelenül kihasználták az olaszok.

A tavalyi Bajnokok Ligája-bronzmérkőzés visszavágójának is nevezhettük előzetesen az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapatának túráját Olaszországba, ahol a Bresciával nézett farkasszemet Varga Zsolt együttese. Az első fordulóban mindkét csapat magabiztos győzelmet aratott, mi a Sabadellt, az olaszok a Jug Dubrovnikot győzték le.

Hiába csak egy csoportmeccsről volt szó, a nyolcasdöntőbe jutáshoz minden pontra szükség van. Tudta ezt Jansik Szilárd is, aki az első fórunkat gyönyörűen betette a blokk és a kapus mellett. Az ellentámadásból Stefano Luongo, majd szinte közvetlenül utána Vincenzo Renzuto is rést talált a védelmünkön, miközben nekünk nem jöttek be az akcióink.

A második negyedben kezdődött el érződni, hogy a Brescia gyorsabb és feszesebb ezen a játéknapon. Sorra dolgozták ki a veszélyes helyzeteket a kapu előtt, és szinte észrevétlenül elhúztak 4-1-re. A negyed vége előtt nem sokkal ismét Luongo köszönt be, ezúttal emberelőnyből.

Vogel Soma bravúrjai kellettek, hogy meccsben tudjunk maradni, és a térfélcsere után erre meg is volt a lélektani lehetőség. Érezhető volt, hogy a következő gól túlzottan megnyithatja a meccset, ezért az olaszok időt kértek egy előnyüknél. Ezt a fórt Varga Dénes blokkolta ki, a túloldalon a mi létszámfölényünket Molnár Erik húzta be a fától (5-3).

Felbátorodtunk, a következő hátrányban kétszer is blokkoltunk, de nem sikerült közelebb férkőzni a Bresciához. A harmadik negyed végén Vincenzo Dolce oldott meg egy lefordulást, a hajrára ismét három gól lett a különbség (6-3).

Amely tovább nőtt, mert Alesiani Jacopo szépen tudott leválni őrizetéről, de az ellentámadásból Vigvári Vendel szinte lemásolta ezt a gólt. Sajnos azonban az utolsó szó is a jobban pörgő olaszoké volt, már öt és fél perccel a vége előtt kialakult a végeredmény Dolce lefordulása után (8-4). A mezőnyben ezzel együtt igen kemény ütközések repkedtek, és a visszavágóra bizonyosan mindkét csapat visz magával emlékeket.

A Bajnokok Ligájában legközelebb december 14-én láthatjuk a csapatot a Komjádiban, akkor a Marseille-t fogadjuk majd. Addig még vár a csapatra egy bajnoki mérkőzés a Miskolc ellen, és reméljük, nem csak a döntőbe sikerül bejutni a Magyar Kupában, hanem a december 10-i döntőn majd mi emelhetjük magasba a kupát – zsinórban ötödször.

A találkozó utáni nyilatkozatában Varga Zsolt vezetőedzőnk is előre tekint.

Bajnokok Ligája, csoportkör, B-csoport, 2. forduló
Brescia-FTC-Telekom 8-4 (2-1, 3-1, 1-1, 2-1)
Az FTC gólszerzői: Jansik, Merkulov, Molnár, Vigvári

A csoport további mérkőzéseinek eredménye
Sabadell-Spandau 04 9-9
Jug Dubrovnik-CN Marseille 14-9
Novi Beograd-OSC 17-9

Már lehet jegyet venni a máltai Final Fourra

Az FTC már biztosan ott lesz a klubvízilabda csúcseseményén, a Bajnokok Ligája négyes döntőjében.

Elhunyt Juhász Károly

Vízilabdacsapatunk egykori másodedzőjét gyászoljuk.

Ez ám az ajándék: „Ma a csillagok is a Fradinak álltak”

Férfi vízilabdázóink végletekig kiélezett meccsen nyertek a BL-ben és bejutottak a Final4-ba – VIDEÓ

Bejutottunk a FINAL FOURBA!!!

A klub 125. születésnapján óriási csatában nyert az FTC férfi vízilabdacsapata a Brescia ellen.

A továbbjutásért küzdünk a klub 125. születésnapján

Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Brescia elleni győzelemmel akár be is juthat a BL négyes döntőjébe.

Kitelepülés: Vízilabdás BL-élmény a Fradi Shoppal

Számos népszerű FTC-termék közül lehet válogatni a Fradi Shop kitelepülésén.