2023. január 11.
Vereség az év első meccsén
Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata nem tudta ledolgozni az első két negyedben kialakult hátrányát.

Nem indult jól a találkozó Varga Zsolt csapata számára, vezetőedzőnknek több alapemberét, Jansik Szilárdot, Luca Damontét és Vogel Somát is nélkülöznie kellett. Ennek ellenére a vezetést rögtön az első támadásából megszerezte a Fradi. Német Toni kiharcolt büntetőjét Sztilianosz Argiropulosz-Kanakakisz értékesítette, de ellenfelünk ezt követően előnyből, akcióból és büntetőből is eredményes tudott lenni.

A kezdeti kihagyás után Nagy Ádám talán saját csapattársait is meglepte, amikor két lóbálás után lőtt gólt emberelőnyből. A következő támadásunkban Argiropulosz-Kanakakisz lepte meg Baksa Lászlót egy gyorsan elvégzett szabaddobással, azonban a németeknek erre is volt válasza az első negyedben, így 4-3-ra ők vezettek nyolc perc után.

A második negyedben stabilizálni tudtuk magunkat, Szakonyi védett, elől pedig először Vadovics lőtt egészen közelről gólt emberelőnyből, majd Varga Dénes találta el a kapufát, amiről a gólvonal mögé pattant a labda. De ezúttal sem tudtuk vezetéssel zárni a negyedet, a hazaiak oldalán Dmitri Kholod és Marek Tkac talált be egy perc alatt.

Gólváltásokkal indult a mérkőzés második fele, Zoran Bozics akciójára Argiropulosz-Kanakakisz válaszolt, az újabb Spandau-gólt Nemanja Ubovics centerakciója követte. Dmitri Kholod büntetőjét pedig Fekete Gergő gólja írta felül.

Többször sikerült nyernünk az utolsó negyedben a szezonban, de ezúttal nem jött össze a fordítás. Roman Shepelev kettöre növelte a németek vezetését a záró felvonás elején, Fekete és Argiropulosz-Kanakakisz ledolgozták a hátrányt, de Roman Shepelev ismét eredményes volt, és ezúttal a végeredményt is beállította.

A mérkőzésen 11-10-es vereséget szenvedtünk, két nap múlva viszont az OB I-ben, az Újpest ellen lehet javítani.

- Azt beszéltük meg a meccs előtt, hogy tartsuk kevés gólon őket, akkor nem lehet gond, és játsszunk végig az elejétől a végéig koncentráltan. Vissza kell majd nézni ezeket az elemeket, hogy miben hibáztunk. Rettentően csalódott vagyok, és nem is tudok most mit mondani - mondta a meccs végén Fekete Gergő.

Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 5. forduló
B-csoport

Berlin, Schöneberger Sporthalle

Spandau 04 Berlin -FTC-Telekom 11-10  (4-3, 2-2, 3-3, 2-2)

Az FTC gólszerzői: Argiropulosz-Kanakakisz 4, Fekete 2, Varga D., Nagy, Vadovics, Ubovics 1-1

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.