2019. március 27.
Vereség Barcelonában
Kikapott az FTC-Telekom Waterpolo a Bajnokok Ligájában közvetlen riválisa, a Barceloneta otthonában.

Igazi rangadó várt az FTC-Telekom Waterpolo csapatára a Bajnokok Ligájában, hiszen a meccs előtt azonos ponttal állt a házigazda Barcelonetával a csoportban és csak rosszabb gólkülönbsége miatt szorult a katalán együttes mögé a negyedik helyre.

A vezetést is megszerezhettük volna a katalán katlanban, ám a Német Toni által kiharcolt ötméterest Varga Dénes kihagyta, ez pedig nagyon rossz irányba sodorta a meccset, hiszen a Barceloneta sorozatban lőtte a gólokat és 3-0-ra elhúzott. Olyannyira nem tudtuk magunkat megrázni, hogy az első negyedben nem sikerült betalálnunk a hazaiak kapujába, majd a második játékrész elején ötméteresből megkaptuk a negyediket is (4-0). Sedlmayer Tamás közel tíz perc után megtörte a nyomasztó gólcsendünket (4-1), de ez sem hozta meg a lendületet, ráadásul a szünetig még két találatot elszenvedtünk, így 6-1-es hátrányból vártuk a meccs második felét.

A Fradi vezetőedzője, Varga Zsolt hihetetlen elánnal próbálta feltüzelni játékosait a félidőben, ami valamelyest megtette hatását. A korábbi a negyedenként kapott három-három gól ezúttal egyre csökkent, míg elől Sedlmayer és Slobodan Nikic lőtt gólt, amivel eggyel csökkentettük a hátrányunkat, amely még így is tetemes volt. Az utolsó játékrész 7-3-ról indult, de egy értékesített ötméteres után már 8-3 volt a hazaiaknak. Vámos Márton megszerezte a negyedik gólunkat (8-4), de hiába volt még hátra hat és fél perc, egyszerűen nem akart megtörni a jég. A Ferencváros végül 8-5-ös vereséget szenvedett a Barceloneta otthonában, így három fordulóval a csoportkör vége előtt már nagy csodára lenne szükségünk, hogy a negyedik helynél előrébb végezzünk a tabellán.

LEN FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör 11. forduló, 2019.03.27., szerda

CNA BARCELONETA - FTC-TELEKOM WATERPOLO 8-5 (3-0, 3-1, 1-2, 1-2)

Gólszerzőink: Sedlmayer 2, Nikic, Vámos, Német

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.