2022. június 25.
Veretlenül csoportelső a magyar válogatott
Bizonytalan kezdés után látványos játékkal győzelem Georgia ellen. A csoportelsőségért jár a plusz pihenőnap.

Előzetesen többféle forgatókönyvet el lehetett képzelni utolsó világbajnoki csoportmeccsünk előtt, hiszen Georgia megszorongatta Montenegrót, viszont „csak” négy góllal győzte le Brazíliát. Az rögtön kiderült, inkább a Montenegró elleni arcát szeretné mutatni Georgia, 2-0-ra meg is tudtak lépni.

Nem indult jól a mérkőzés magyar szempontból azért sem, mert Vogel Soma szemsérülést szenvedett, ezért Lévai Márton ugrott be és védte végig a találkozót. Pohl Zoltán révén sikerült a szépítés, de Saric átlövése után már 3-1 volt oda. Manhercz Krisztián előbb egy ziccert fejezett be jól, majd egy emberelőnyt is gólra váltott, ezzel egyenlíteni tudtunk.

A negyed végén Angyal Dániel emberhátrányban labdát lopott, ez volt az első biztos jele annak, hogy fejben azért rendben van a magyar válogatott. A második negyedben egymás után jöttek a gólok, előbb Vámos Márton, majd Zalánki Gergő kétszer találta meg a rést az ellenfél védelmén, de Mezei Tamás is duplázni tudott ebben a játékrészben. Georgia a lelkes és fiatal játékosai, valamint a korelnök Vapenski vezetésével viszont folyamatosan ott loholt a nyakunkon, de a félidő végére összeállt a védekezés. Varga Dénes büntetőből szerzett találatával már 10-6-os magyar előnyt láthatott a teltházas Hajós uszoda.

A második félidőben nem forgott veszélyben a győzelem, de megroppantani sem sikerült Georgiát, a harmadik negyedet meg is nyerték Vapensikék. Minden támadásuknál az eredménytől függetlenül lelkesen és magabiztosan vállalták fel a lövéseket, főleg az emberelőnyeiket játszották meg gyorsan és eredményesen. A különbség folyamatosan 3-4 gólon ugrált, mert így, vagy úgy, de mindig sikerült átjátszanunk a védelmüket. Varga Dénes szólója gólt érdemelt volna, de sajnos a kapufára hullott a labda.

Az utolsó negyed 14-11-es magyar vezetéssel kezdődött, amelyben nyomatékosítani tudtuk a fölényünket: 3 perc alatt 3 gólt lőttünk, miközben egyet sem kaptunk. Az utolsó roham viszont Georgiáé volt, így végül egy sokgólos mérkőzéssel, de 18-14-es győzelemmel sikerült zárni a csoportküzdelmeket – veretlenül, csoportelsőként.

A világbajnokság csoportgyőztesei egyből a negyeddöntőbe jutnak, a férfiaknál hétfőn, június 27-én játsszák a nyolcaddöntőket. A magyar válogatott a legjobb négy közé jutásért az Olaszország-Ausztrália párharc győztesével játszik június 29-én, 18.30 órától a Margitszigeten.

Férfi vízilabda, világbajnokság,
A-csoport, 3. forduló

Magyarország-Georgia 18-14 (3-3, 7-3, 4-5, 4-3)

Gólok: Manhercz 4, Zalánki 4, Vámos 3, Mezei 2, Angyal 1, Pohl 1, Varga 1, Jansik 1, Burián 1