Előzetesen többféle forgatókönyvet el lehetett képzelni utolsó világbajnoki csoportmeccsünk előtt, hiszen Georgia megszorongatta Montenegrót, viszont „csak” négy góllal győzte le Brazíliát. Az rögtön kiderült, inkább a Montenegró elleni arcát szeretné mutatni Georgia, 2-0-ra meg is tudtak lépni.
Nem indult jól a mérkőzés magyar szempontból azért sem, mert Vogel Soma szemsérülést szenvedett, ezért Lévai Márton ugrott be és védte végig a találkozót. Pohl Zoltán révén sikerült a szépítés, de Saric átlövése után már 3-1 volt oda. Manhercz Krisztián előbb egy ziccert fejezett be jól, majd egy emberelőnyt is gólra váltott, ezzel egyenlíteni tudtunk.
A negyed végén Angyal Dániel emberhátrányban labdát lopott, ez volt az első biztos jele annak, hogy fejben azért rendben van a magyar válogatott. A
A második félidőben nem forgott veszélyben a győzelem, de megroppantani sem sikerült Georgiát, a harmadik negyedet meg is nyerték Vapensikék. Minden támadásuknál az eredménytől függetlenül lelkesen és magabiztosan vállalták fel a lövéseket, főleg az emberelőnyeiket játszották meg gyorsan és eredményesen. A különbség folyamatosan 3-4 gólon ugrált, mert így, vagy úgy, de mindig sikerült átjátszanunk a védelmüket. Varga Dénes szólója gólt érdemelt volna, de sajnos a kapufára hullott a labda.
Az utolsó negyed 14-11-es magyar vezetéssel kezdődött, amelyben nyomatékosítani tudtuk a fölényünket: 3 perc alatt 3 gólt lőttünk, miközben egyet sem kaptunk. Az utolsó roham viszont Georgiáé volt, így végül egy sokgólos mérkőzéssel, de 18-14-es győzelemmel sikerült zárni a csoportküzdelmeket – veretlenül, csoportelsőként.
A világbajnokság csoportgyőztesei egyből a negyeddöntőbe jutnak, a férfiaknál hétfőn, június 27-én játsszák a nyolcaddöntőket. A magyar válogatott a legjobb négy közé jutásért az Olaszország-Ausztrália párharc győztesével játszik június 29-én, 18.30 órától a Margitszigeten.
Férfi vízilabda, világbajnokság,
A-csoport, 3. forduló
Magyarország-Georgia 18-14 (3-3, 7-3, 4-5, 4-3)
Gólok: Manhercz 4, Zalánki 4, Vámos 3, Mezei 2, Angyal 1, Pohl 1, Varga 1, Jansik 1, Burián 1
Az A-csoport végeredménye
1. Magyarország 6p
2. Montenegró 4p
3. Georgia 2p
4. Brazília 0p
A férfiválogatott negyeddöntője
Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda
Június 29., 18.30, az Olaszország-Ausztrália mérkőzés győztese ellen
Kihirdette a szingapúri világbajnokságra készülő bő keretét a magyar válogatott szövetségi kapitánya.
Az FTC fiú vízilabdacsapata bronzéremmel fejezte be a 2024/25-ös országos döntőt Szegeden.
Férfi vízilabdacsapatunk megvédte bajnoki címét. A főszereplők értékeltek – VIDEÓ!
Legyőztük a Vasast, ezzel férfi csapatunk sorozatban negyedik, összességében a 27. bajnoki címét nyerte.
Mindkét eddigi mérkőzést megnyerte a döntőben az FTC-Telekom, amely szombaton bajnok lehet.
Gólerős játékkal megnyerte az FTC-Telekom vízilabdacsapata a szezon utolsó hazai BL-meccsét az Oradea ellen.
A Vasas elleni bajnoki döntő második mérkőzése után Nyéki Balázs és Vogel Soma értékelt – VIDEÓ!
Újabb parázs csatában győzött az FTC-Telekom csapata a Vasas ellen a bajnoki döntő második felvonásában.