Azt már az FTC-Telekom Waterpolo sajtótájékoztatóján is bejelentette a szakosztály elnöke Madaras Norbert, hogy Gór-Nagy Miklós a következő szezontól nem lesz tagja a BL-győztes csapat keretének, ám akkor még nem árultunk el többet a 36 éves világbajnok jövőjéről és terveiről, egészen eddig…
„Ennél jobb pillanatot most el sem tudnék képzelni a befejezéshez. A vízilabdától azonban nem fogok és nem is tudnék elszakadni. Maradok a medence mellett a Ferencvárosban, hiszen az utánpótlás munkáját fogom segíteni, emellett pedig a civil életre is szeretnék több időt szánni. Lezárul egy korszak és egy új kezdődik számomra, úgyhogy kíváncsian várom, mit hoz a jövő. Köszönöm Vízilabda!” – mondta Gór-Nagy Miklós a fradi.hu-nak.
A döntés hátteréről és jövőjéről a Világliga után nyilatkozik majd hosszabban világbajnokunk.
PÁLYAFUTÁSA
Az 1983. január 8-án született vízilabdázó a BVSC-ben kezdte karrierjét, majd megfordult az Eger és a Honvéd csapatában, és egy rövid montenegrói kitérő után ismét a Honvéd és az Eger volt a következő állomás. A hevesi együttessel két bajnoki címet is szerzett. 2014-től az OSC csapatát erősítette, ahonnan máig tisztázatlan körülmények között távozott 2018 tavaszán. Ősztől csatlakozott az FTC-Telekom együtteséhez, mellyel egy év alatt minden létező trófeát megnyert. Az Európai Szuperkupát, a Magyar Kupát, majd a Magyar Szuperkupát, tavasszal pedig begyűjtötte aranyérmes lett a magyar bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is.

Az olimpia ugyan kimaradt a pályafutásából, ám így is rengeteg világversenyen volt tagja a magyar válogatottnak. Legnagyobb eredménye a 2013-as barcelonai világbajnokságon nyert aranyérem, de ott két éve a budapesti vb-n is, ahol ezüstérmes lett a nemzeti együttessel a Margitszigeten. Európa-bajnokságról két ezüstje (2006, 2014) és egy bronzérme is van (2016), míg a Világligán négy ezüstöt szerzett (2005, 2007, 2013, 2014).
Gór-Nagy Miklós a Japán ellen játszotta pályafutása utolsó mérkőzését a belgrádi Világligán, amelyen ráadásul jubilált is, hiszen ez volt a 200. válogatott találkozója!
A vízilabda mellett tanulmányaira is nagy hangsúlyt fektetett, hiszen az IBS közgazdászdiplomája után jogi diplomát szerzett a Károli Gáspár Református Egyetemen.
Így zajlott a máltai Final Four az FTC szemszögéből - VIDEÓ!
Férfi pólósaink első helye mellett a lányok az ötödik helyre emelkedtek a European Aquatics ranglistáján.
Június 26-án kísérik utolsó útjára az FTC néhai KEK-győztes vízilabdázóját.
Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.
Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!
Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.
Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!
Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.