2022. május 11.
Idegtépő végjátékkal győzelem a Brescia ellen
14 másodperccel a meccs vége előtt vezettünk először, második helyen végeztünk a csoportunkban.

Nem indult jól a mérkőzés, a Brescia az első támadásból gólt szerzett. Fél ütemmel ólmosabban mozogtunk, mint az olaszok, de Varga Dénes vállára vette a csapatot és előbb kihasználta, hogy nem figyeltek rá, majd kiharcolt egy emberelőnyt. Több lehetőségünk is volt átvenni a vezetést, de a már említett darabosság miatt nem sikerült, ugyanakkor a vendégek akcióból is betaláltak (1-2).

A második negyedben is folytatódott a küzdelem, saját magunkkal, és az olaszokkal is, akik lendületből kétgólos előnyt szereztek. Vogel ettől függetlenül jól tartotta a védelmet, a hangulathoz társuló emberelőny-emberhátrány játékban Vámos Mártonnak sikerült szépítenie (2-3).

Térfélcsere után érezhetően egyenlőbbé vált a mezőnyritmus, Jansik Szilárdnak sikerült is kiegyenlítenie fórból. Komoly sakkjátszam is zajlott, mert korábban nem látott pozíciókban bukkantak fel játékosaink, hogy zavart tudjunk okozni az olasz kapu előtt. Azonban a vendégek szereztek ismét vezetést egy emberelőny befejezésével (3-4).

Az utolsó negyed eleje semmi jóval nem kecsegtetett, Luongo góljával megint kettővel mentek az olaszok. Ám ezt követően Vogel a teljes védelemmel maga előtt élőfalat húzott a kapu elé, ebből a stabilitásból pedig egészen elképesztő támadásokat vezettünk; előbb Varga Dénes villant távolról úgy, ahogy csak ő tud, majd Jansik tálalt önzetlenül Molnár Eriknek egy lefordulás végén – üreskapu, ismét döntetlen (5-5).

Két és fél perccel a vége előtt megint egy gólra váltott Brescia-fór akasztotta meg a lendületünket, de csak átmenetileg. A meccs elejéhez képest fordult a kocka, mi pörögtünk jobban elöl és hátul is. Egy veszni látszó emberelőnyünk végén büntetőt sikerült kiharcolni, amit Vámos értékesített (6-6). A finálé Daniil Merkulové volt, aki először könyörtelenül bevágta a soros emberelőnyünket, majd olyat védekezett az egyébként remeklő Constantin Bicarin, hogy a center nem tudta megjátszani rendesen a labdát. Az utolsó támadáshoz az olaszok a hálóőrt is előrehozták, így Varga Dénes lazán csavarhatott a félpályáról - feltéve a koronát saját maga és a csapat teljesítményére.

Ezzel a fantasztikus győzelemmel megtartottuk a csoportban a második helyet, így a nyolcasdöntő első napján, június 2-án a B-csoport harmadik helyezettjét, vagyis a Jug Dubrovnikot kell legyőznünk a legjobb négybe kerülésért.

BAJNOKOK LIGÁJA, A-CSOPORT, 14. FORDULÓ
FTC-Telekom-Brescia (olasz) 8-6 (1-2, 1-1, 1-1, 5-2)

Bajnokok lehetünk szerda este

A bajnoki döntő második mérkőzésén lezárhatjuk a párharcot, Varga Zsolt visszatér vezetőedzőként.

BL nyolcasdöntő menetrend és jegyértékesítés

Hivatalos a 2022-es Bajnokok Ligája nyolcasdöntő menetrendje, indul a jegyekért az előzetes regisztráció.

A lányok elődöntőznek, a fiúk az 5. helyért küzdenek

Az ifjúsági bajnokság nyolcasdöntői zajlanak, a lányok 18-3-ra győztek, a fiúk egyetlen góllal kikaptak.

Ifjúsági csapataink megkezdik a bajnoki döntőket

A lányok és a fiúk is elszántak, felkészültek a negyeddöntőkre.

Hősök a vízben, sztárok a filmvásznon

A férfi vízilabda-válogatott 1997 és 2008 közötti aranykorát bemutató filmben számos Fradi-klasszis szerepel.

„Örülök, hogy hozzásegíthettük Zsoltot a gyógyuláshoz!”

Nyéki Balázs és Jansik Szilárd értékelték a Brescia elleni, idegtépő végjátékban megnyert BL-rangadót – VIDEÓ!

A második hely a tét az utolsó BL-csoportmeccsen

A már csoportelső Brescia ellen kell kivívni a könnyebbnek tűnő negyeddöntős ellenfelet.