2022. november 9.
Zsebben a továbbjutás a férfi Magyar Kupában
Férfi vízilabdacsapatunk 13 góllal győzte le az UVSE-t a nyolcaddöntő első meccsén.

A pénteki visszavágó gyakorlatilag formalitás lesz a vízilabda-Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, Varga Zsolt csapata magabiztosan érvényesítette a papírformát az első meccsen a Népligetben az UVSE ellen.

Varga Dénes csapatkapitány a második negyed elején már mesterhármast jegyzett, rajta kívül Jansik Szilárd, Danyiil Merkulov, Varga Bence és Fekete Gergő tudott betalálni az első félidőben. Újpesti részről Tőzsér Dávid egyéni akciójával tudott feliratkozni a góllövők közé, ezt leszámítva a blokkok és Vogel Soma is jól zárt (8-1).

A harmadik negyedtől Szakonyi Dániel vette át a Fradi kapujának őrzését, hosszú ideig őt sem tudták meglepni, miközben támadásban egyre magabiztosabbá vált a Fradi játéka. Hogy nem nyílt szét jobban az olló, az Kósik Somán, az UVSE hálóőrén is múlt, ezzel együtt az utolsó játékrészre már csak a különbség maradt kérdéses.

A többi párharc is az esélyesebb csapatok győzelmével zárult (lásd az oldal alján), a visszavágókon komoly meglepetéseknek kellene születniük, hogy ne az első forduló győztesei jussanak tovább a legjobb nyolc közé.

Magyar Kupa, férfiak, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés
FTC-Telekom-UVSE 16-3 (3-0, 5-1, 4-1, 4-1)
Az FTC gólszerzői: Fekete 4, Varga Dénes, Argiropulosz 3-3, Jansik 2, Varga Bence, Varga Vince, Merkulov, Molnár 1-1