2019. október 5.
17-7 után 17-6-os győzelem
Második bajnokiját nagyon magabiztosan nyerte meg az FTC-Telekom Waterpolo női csapata.

A Tatabánya elleni magabiztos győzelem után Szegedre látogattak női pólósaink. Ahogy egy hete az első fordulóban, úgy most is Illés Anna kezdte a gólgyártásunkat, ráadásul az FTC-Telekom új játékosa kétszer is akcióból villant. A hazaiak egyébként még 1-1-nél egyenlítettek, de utána nem volt kérdés, hogy ki nyeri a meccset. Máté Zsuzsanna, Tóth-Csabai Dóra és Petik Panna is betalált, így 5-1-es előnnyel zártuk az első negyedet és jóformán eldöntöttük a három pont sorsát.

Ha bárkinek kétsége lett volna arról, hogy a vendégek nyerik a mérkőzést, eloszlattuk azokat a folytatásban. A szegediek nem tudták megállítani Illés Annát, aki újabb duplával jelentkezett. Negyedik lövéséből negyedik gólját szerezte válogatott pólósunk. Ezután Pőcze Panna góljával már 8-1-re vezettünk 11 perc elteltével és ugyan kaptunk két gólt ötméteresből, de Tóth-Csabai és Muzsnay Fanni is eredményes tudott lenni akcióból, amivel már 10-3 volt az állás. Tíz lőtt gól egy félidő alatt, remek teljesítmény a Fraditól!

A fordulás után sem változott a játék képe, a hazai csapat csupán egyszer talált be a kapunkba, míg a Ferencváros ismét öt gólt szerzett nyolc perc alatt. Tóth-Csabai dupla, majd Huszti, Muzsnay és Gémes gól után 15-4-es vezetésről jöhetett az utolsó negyed, aminek már tényleg nem volt tétje. A Szeged két góllal kezdte a játékrészt, de Muzsnay Fanni is duplázott, így Illés Annához és Tóth-Csabai Dórához hasonlóan ő is négy találattal zárta a meccset, amelyet végül 17-6-ra nyertünk meg. A következő fordulóban ismét hazai medencében játszunk október 9-én, amikor az újonc III. kerületi TVE csapatát fogadjuk.

NŐI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 2. forduló, 2019.10.05.

Szegedi Sportuszoda

Szeged SZTE – FTC-Telekom Waterpolo 6-17 (1-5, 2-5, 1-5, 2-2)

Gólszerzőink: Illés 4, Tóth-Csabai 4, Muzsnay 4, Máté, Huszti, Gémes, Petik, Pőcze 1-1

"
"

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.